Bauke Mollema wygrał Clasica San Sebastian, Tony Gallopin na drugim miejscu

Bauke Mollema wygrał Clasica San Sebastian. Był to ostatni wyścig zaliczany do cyklu UCI World Tour, który rozegrano przed igrzyskami olimpijskimi 2016.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

Kolarze mieli do przejechania 220 kilometrów. W składzie pierwszej ucieczki znalazł się między innymi jeden z trzech polskich kolarzy biorących udział w Clasica San Sebastian 2016 - Przemysław Niemiec. Akcja czterech uciekinierów zakończyła się 60 kilometrów przed metą. Polak z zespołu Lampre Merida nie dojechał do mety. Na 103. pozycji został sklasyfikowany Michał Gołaś, a na 107. - Michał Kwiatkowski (obaj z grupy Sky).

Na ostatnim podjeździe - 10 kilometrów przed metą - atakowali Rigoberto Uran, Adam Yates oraz Joaquin Rodriguez. Najskuteczniejszy atak przeprowadził jednak Bauke Mollema. Holender z grupy Trek Segafredo wypracował na zjeździe kilkanaście sekund przewagi i pozostał na czele do końca.

Drugie miejsce zajął Tony Gallopin. Trzeci był Alejandro Valverde. Obaj stracili do zwycięzcy 17 sekund.