Giro d'Italia 2016: szczęśliwa "trzynastka" Mikela Nieve, nowy lider. Wysoka pozycja Rafała Majki

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Hiszpan Mikel Nieve z grupy Sky zwyciężył na trzynastym etapie wyścigu Giro d'Italia 2016. Rafał Majka zajął wysokie 5. miejsce ze stratą 1 minuty i 17 sekund do triumfatora. Nowym liderem imprezy został Andrey Amador.

W piątek kolarze mieli do pokonania 170-kilometrowy pagórkowaty odcinek Palmanova - Cividale del Friuli. Ponownie z pozycji lidera startował Luksemburczyk Bob Jungels (Etixx Quick Step), który wyprzedzał Majkę (6. miejsce) w klasyfikacji generalnej o 2 minuty i 1 sekundę.

W pierwszej części zmagań tempo narzucał Austriak Stefan Denifl (IAM Cycling). Dopiero z czasem zaczął przyspieszać Nieve, który był tego dnia znakomicie dysponowany i nieuchwytny dla rywali.

Hiszpan samotnie przekroczył linię mety, a dopiero 43 sekundy za nim finiszował Włoch Giovanni Visconti (Movistar). Jako trzeci dotarł Vincenzo Nibali (Astana).

Dobrze zaprezentował się Majka, który wywalczył piątą lokatę (najwyższą do tej pory w Giro d'Italia 2016) i zmniejszył straty do nowego lidera, którym został Andrey Amador.

W sobotę kolarzy czeka górski etap Alpago (Farra) - Corvara (Alta Badia), na którym z pewnością swojej szansy będzie chciał poszukać Rafał Majka.

Transmisje z wyścigu Giro d'Italia codziennie na żywo na antenie Eurosport 1.