Ackermann wygrał drugi etap Szlakiem Grodów Piastowskich, Kulyk liderem

Drugi etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozpoczął się i zakończył w Polkowicach. Zawodnicy mieli do przejechania 155 kilometrów.

Piotr Ziemka

Do mety w czasie 3 godziny, 39 minut i 38 sekund dojechał cały peleton. Najszybciej finiszował Niemiec Pascal Ackermann (Rad-Net Rose). Na drugiej pozycji uplasował się Andrij Kulyk (Kolss-BDC). Ukrainiec, który wygrał pierwszy etap, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, dzięki bonifikacie czasowej.

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Czech Alois Kankovsky (Whirpool Author). Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Franczak (ActiceJet), który zajął czwartą lokatę. Pierwszy posiadacz koszulki lidera klasyfikacji generalnej wyścigu, po dwóch odcinkach zmagań jest drugi - do Kulyka traci pięć sekund.

Trzeci etap odbędzie się w Dzierżoniowie, a czwarty - w Legnicy.