Adam Łabędzki znów na podium Mistrzostw Polski

Już dwa lata po zakończeniu żużlowej kariery, pełnej sukcesów i medali chociażby młodzieżowych Mistrzostw Polski czy też tytule indywidualnego vice Mistrza Polski przyszły pierwsze sukcesy w sporcie motorowodnym. W klasie T-550 sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Rok później został również Mistrzem Świata w tej samej klasie. Od lat jest zaliczany do krajowej i światowej czołówki motorowodniaków. W niedzielę Adam do swej kolekcji wywalczył kolejny cenny krążek.

Paweł Siejak

W Skulsku rozegrano Motorowodne Mistrzostwa Polski w klasach O-125, T-400, JT-250, OSY-400 i S-550. W tej ostatniej właśnie startował Adam. W sobotę i niedzielę walczył dzielnie w każdym z biegów, jednak bezapelacyjnym okazał się zawodnik WKS Zegrze - Łukasz Ciołek i to on sięgnął po złoty medal. Miejsce niżej wywalczył Łabędzki, który z niedużą przewagą wyprzedził w ostatecznej klasyfikacji Michała Rogalskiego z WKW PTTK Warszawa. Ciekawostką jest fakt, iż były żużlowiec pływa na co dzień z austriacką licencją.