W trapie złoto dla mikstu z Włoch. Polacy przepadli w kwalifikacjach

Reprezentacja Włoch mogła się cieszyć z kolejnego złotego medalu Igrzysk Europejskich. W finale mikstu w trapie pokonali Wielką Brytanię 6:4. Brąz wywalczyła druga reprezentacja Włoch.

Michał Piegza
Zawodnicy rywalizujący w trapie PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Zawodnicy rywalizujący w trapie.
Dwa medale Igrzysk Europejskich w mikście trapu dla reprezentacji Włoch (Jessica Rossi, Giovanni Pellielo). W finale pierwsza z drużyn w składzie pokonała Wielką Brytanię (Matthew Coward, Lucy Hall) 6:4.

Wcześniej Włochy mogły cieszyć się z brązowego medalu. Druga z drużyn z Półwyspu Apenińskiego (Giulia Grassia, Mauro de Filippis) zmierzyła się z Finlandią i zwyciężyła 6:4.

Reprezentacja Polski w składzie Sandra Bernal, Piotr Kowalczyk w porannych kwalifikacjach zajęła 7. miejscu. Do walki o medalowe pozycje kwalifikowały się cztery najlepsze drużyny.

W eliminacjach startowało 21 mikstów. Biało-Czerwonym do 4. pozycji zabrakło dwóch punktów.