Igrzyska Europejskie. Badminton. Finaliści w grze podwójnej

Zmagania badmintonistów w grze podwójnej w Igrzyskach Europejskich wchodzą w decydującą fazę. W piątek poznaliśmy finalistów wśród kobiet i mężczyzn.

Michał Piegza
rywalizacja badmintonistów na Igrzyskach Europejskich Getty Images / Tyler Miller/Sportsfile / Na zdjęciu: rywalizacja badmintonistów na Igrzyskach Europejskich
W piątek w Igrzyskach Europejskich poznaliśmy finalistów w grze podwójnej wśród kobiet i mężczyzn.

Niestety, rywalizacja odbywała się już bez naszych reprezentantów. Do decydującego meczu wśród kobiet awansowały dwójki z Bułgarii i Holandii.

Gabriela Stoeva i Stefania Stoeva przegrały pierwszego seta z Francuzkami Margot Lambert, Anne Tran, ale dwa kolejne wygrały i znalazły się w finale.

W drugim półfinale Holenderki Jillie Debora i Cheryl Seinen w potyczce z Niemkami Lindy Elfer oraz Isabel Lohau wygrały pierwszego seta. W drugim górą były rywalki. O wszystkim zadecydowała ostatnia partia, którą na swoją korzyść rozstrzygnęły Holenderki.

Z kolei w półfinałach mężczyzn Duńczycy Anders Rasmussen i Kim Astrup ograli Brytyjczyków Alexandra Dunna i Adama Hallema 2:1. W drugim spotkaniu Francuzi Christo Popov i Toma Popov przegrali 0:2 z Brytyjczykami Benem Lanem i Seanem Vendym.