NHL: Capitals wracają do wygrywania. Koniec serii Panthers

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Liderzy Konferencji Wschodniej, Washington Capitals po dwóch kolejnych porażkach odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad Philadelphia Flyers.

Dwa gole Jewgienija Kuzniecowa w pierwszej i drugiej tercji były kluczowe dla Washington Capitals w drodze po 40. zwycięstwo w obecnym sezonie NHL. Dwa punkty zapisał w swoim dorobku również Nicklas Backstrom, który zajmuje wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej sezonu zasadniczego.

Capitals dzięki wygranej znów mają pięciopunktową przewagę w tabeli nad drugimi Pittstbugh Penguins. Środowy rywal Stołecznych Philadelphia Flyers traci trzy oczka do miejsca premiującego grą w play-off.

Nie popisali się bezpośredni rywale Lotników w walce o awans do finałowej fazy rozgrywek o Puchar Stanleya. Boston Bruins mimo zaciętej walki do końca polegli w Anaheim z Ducks 3:5. Miśki przerwały tym samym serię czterech kolejnych zwycięstw pod wodzą nowego trenera Bruce'a Cassidiego.

Punkty przed własną publicznością stracili z kolei hokeiści Florida Panthers. Serię pięciu wygranych z rzędu Panter przerwali Edmonton Oilers. Bramkę decydującą o zwycięstwie Nafciarzy zdobył defensor Kris Russell, który czekał ponad rok na kolejnego gola w NHL.