Zwycięska inauguracja - relacja z meczu KTH Krynica - SMS I Sosnowiec

Zgodnie z planem rozpoczęli zmagania ligowe hokeiści KS KTH. Wygrana przed własną publicznością w pierwszym meczu nowego sezonu pozwala nieco optymistycznej spojrzeć w przyszłość krynickiego hokeja. Kateheci wygrali 9:3 i lepiej prezentowali się na lodzie.

Kamil Truchan

Przed spotkaniem wiele było niewiadomych. Począwszy od składu kryniczan, a na ich formie skończywszy. Miejscowi hokeiści w pierwszych dwudziestu minutach zdecydowanie przeważali na lodzie, w efekcie zdobywając dwie bramki. Autorem pierwszej z nich był Robert Brocławik. Na 2:0 po indywidualnej akcji podwyższył Piotr Pach. Uczniowie szkoły w tym czasie gry nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Kamila Skórskiego.

Drugie dwadzieścia minut znakomicie rozpoczęło się dla "mineralnych". W dwudziestej drugiej minucie Tomasz Cieślicki nie dał szans na skuteczną interwencję Mateuszowi Skrabalak. Na gola Cieślickiego goście odpowiedzieli niespełna dziesięć minut później. Sposób na ”Skórę” znalazł Filip Minkina. Gole Mateusza Dubela i Dawida Kruczka ustaliły wynik tej tercji.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli goście. W krótkim odstępie zdobyli dwie bramki, tym samym łapiąc kontakt z gospodarzami. Ostatnie słowo należało jednak do bardziej doświadczonych hokeistów spod Góry Parkowej. Ponownie na listę strzelców wpisali się kolejno Tomasz Cieślicki, Robert Brocławik, Mateusz Dubel. Wynik spotkania ustalił wychodzący z ławki kar Damian Zabawa nie dając szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam.

Kryniczanie w tym meczu nie wystąpili w najsilniejszym składzie. Zakaz transferowy nie pozwala na uczestnictwo w zawodach trójce hokeistów z Krakowa. Nie wszyscy zawodnicy są w formie, niektórzy również zmagają się z kontuzjami. Debiut w pierwszej drużynie KTH zaliczyli Dariusz Janowiec oraz Szymon Pasiut. W barwach SMS wystąpiła trójka kryniczan - Kamil Górecki, Dawid Majoch i Sebastian Pawlikowski.

W najbliższą sobotę hokeiści KS KTH zagrają z HC GKS Katowice przed własną publicznością. Początek spotkania o godzinie 18.00.

KS KTH Krynica-Zdrój - SMS I Sosnowiec 9:3 (2:0, 3:1, 4:2)

1:0 Robert Brocławik - Marcin Zabawa 12'
2:0 Piotr Pach - Artur Zieliński - Robert Brocławik 19'
3:0 Tomasz Cieślicki - Robert Brocławik - Grzegorz Horowski 22'
3:1 Filip Mienkina - Matuesz Krupiński 31'
4:1 Mateusz Dubel - Dawid Kruczek - Artur Zieliński 32' (5/4)
5:1 Dawid Kruczek - Kamil Pawlik - Tomasz Cieślicki 35'
5:2 Radosław Nalewajka - Dawid Majoch - Łukasz Nalewajka 47'