Kolejne sparingowe zwycięstwo jastrzębian. JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1

Drugi sparing i drugie zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie, który w czwartkowym meczu kontrolnym pokonał GKS Tychy 4:1 (0:1, 1:0, 2:0). Był to pierwszy przedsezonowy sprawdzian tyskich hokeistów. Z kolei jastrzębianie mają za sobą wygrany 4:2 sparing z Zagłębiem Sosnowiec.

Mariusz Wójcik

Pierwszy sparing dla hokeistów GKS-u Tychy nie był zbyt udany pomimo szybko objętego prowadzenia. Już w drugiej minucie do bramki strzeżonej przez Daniela Kachniarza trafił Adam Bagiński. Dla golkipera gospodarzy było to pierwsze oficjalne spotkanie w barwach JKH GKS Jastrzębie. 23-letni Kachniarz poprzednio występował w KTH Krynica, którego jest wychowankiem.

Na odpowiedź podopiecznych Jiri Reznara trzeba było czekać niespełna pół godziny. W 30. Minucie wyrównującego gola zdobył Michał Szczurek, który precyzyjnie dobił wcześniejsze uderzenie Arkadiusza Kąkola. Od tego momentu jastrzębianie co raz częściej nękali kąśliwymi strzałami tyskiego golkipera, Arkadiusza Sobeckiego. Ten pozostawał jednak nie ugięty… aż do pewnego momentu.

Tyskimi hokeistami wstrząsnęła 57. minuta, w której do jastrzębianie w odstępie sześciu sekund zaaplikowali dwa gole. Najpierw ładnym, a co najważniejsze skutecznym strzałem z "klepy" popisał się nowy nabytek JKH, Patrik Rimmel, a sześć sekund później krążek do bramki Sobeckiego skierował Marcin Słodczyk pełniący dziś obowiązki kapitana. Na pięć sekund przed końcową syreną wynik spotkania na 4:1 dla JKH GKS ustalił Petr Lipina, trafiając do pustej bramki.

Warto jeszcze raz podkreślić bardzo udany występ Daniela Kachniarza, bez którego zwycięstwo JKH nie byłoby możliwe. Bramkarz zaliczył bardzo udany debiut w zielono-czarno-żółtych barwach, popisując się wielokrotnie instynktownymi obronami.

Jastrzębian czeka teraz pięć dni przerwy od sparingowych potyczek. 9 sierpnia wyjadą do Pelhrimova, gdzie rozegrają aż trzy mecze kontrolne. 10 sierpnia JKH zmierzy z HC Dukla Jihlava, a dwa dni później rywalem jastrzębian będzie zespół HC Havlickov Brod. Pobyt w Czechach GKS zakończy spotkaniem z gospodarzami, HC Pelhrimov.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (0:1, 1:0, 2:0)
0:1 - Adam Bagiński Krzysztof Majkowski 2'
1:1 - Michał Szczurek (Arkadiusz Kąkol) 30'
2:1 - Patrik Rimmel (Richart Bordowski) 57'
3:1 - Marcin Słodczyk (Kamil Górny) 57'
4:1 - Petr Lipina (Patrik Rimmel) 60' 4/5 (PB)

JKH GKS Jastrzębie: Kachniarz (Kosowski - nie grał) - Rimmel, Bryk, Lipina, Kral, Bordowski - Daniel Galant, Górny, Furo, Słodczyk, Kulas - Pastryk, Labryga, Bernacki, Kąkol, Ciupa - Szczurek.

GKS Tychy: Sobecki (Zgórski - nie grał) - Gonera, Śmiełowski, Vitek, Parzyszek, Paciga - Sokół, Majkowski, Proszkiewicz, Garbocz, Witecki - Jakes, Mejka, Wołkowicz, Bagiński, Woźnica - Banachewicz, Frączek, Maćkowiak, Radosław Galant, Matczak.

Kary: JKH GKS - 6 min., GKS Tychy - 8 minut.

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (sędziowie główni) oraz Jarosław Syrek i Marcin Miszek (liniowi).