Rozkojarzeni w drugiej tercji - relacja z meczu Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim

Oba zespoły liczyły przed meczem na zdobycz punktową i pierwsze miejsce w grupie. Komplet zgarnęli gospodarze, ale zadanie znacznie ułatwili im goście, którzy w drugiej tercji razili prostymi błędami. Pasy nie zwykły marnować takich okazji i zaaplikowali Unii aż 8 goli.

Przemysław Urbański

Początek spotkania i … gol. Cracovia od początku zaatakowała graczy Oświęcimia, którzy chyba jeszcze myślami byli w szatni. Strzał Grzegorza Pasiuta obronił Krzysztof Zborowski ale po dobitce Leszka Laszkiewicza wyjmował gumę z sieci. Goście natychmiast odpowiedzieli szybką kontrą i strzałem Wojciecha Wojtarowicza w słupek. Po chwili z dwóch metrów Rafała Radziszewskiego próbował pokonać Adrian Kowalówka. Potem gra się wyrównała i po obu stronach dochodziło do spięć pod bramkami. Obie drużyny nie potrafiły także wykorzystać okresów gry w przewadze aż do 17 minuty kiedy Cracovia po założeniu zamka pięknie rozklepała obronę Unii i Michał Piotrowski umieścił krążek w sieci. W odpowiedzi szybka kontra Roberta Krajčego, krążek trafił do Marka Modrzejewskiego, a ten pokonał zasłoniętego Radzika.

Druga tercja rozpoczęła się od ładnego strzału Mikołaja Łopuskiego, krążek jednak nieznacznie minął bramkę Unii. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Z prawej strony krążek otrzymał Łopuski, oddał silny strzał na bramkę, a guma odbijając się od parkanów Zborowskiego wpadła tuż przy słupku. Po drugiej stronie silnym strzałem z niebieskiej Radziszewskiego chciał zaskoczyć Miroslav Zatko. W minutę później Pasiut wyprowadza piękną kontrę i wyłożył krążek jak na tacy Danielowi Laszkiewiczowi, któremu nie zostało nic więcej jak umieścić krążek w bramce. Pasy poszły za ciosem. Damian Słaboń uderzył w poprzeczkę, a potem mieliśmy kopię akcji z 26 minuty ale David Kostuch nie trafił w krążek. David poprawił się w 32 minucie, kiedy dobił krążek po strzale z niebieskiej linii Patrika Prokopa. Po tym golu do boksu zjechał Zborowski, a jego miejsce zajął Przemysław Witek. Na ławkę kar powędrował Mariusz Dulęba i goście zaatakowali. Zamiast kontaktowej bramki mieliśmy tymczasem 6 bramkę dla Cracovii po indywidualnej akcji Kostucha. Przed końcową syreną, w zamieszaniu bramkowym krążek do bramki Cracovii wepchnął Lukas Řiha i gospodarze zdobyli drugiego gola.

Wydawało się, że w trzeciej tercji nie mający nic do stracenia Oświęcimianie zaatakują z pasją. Tymczasem odnosiło się wrażenie, że bliżej mamy do dwucyfrówki dla Cracovii, niż do wyrównania. Wrażenia tego nie zmieniła nawet trzecia bramka dla Unii, którą zdobył strzałem z niebieskiej Peter Gallo. Tempa nie zwalniał Kostuch, który w 43 minucie przegrał pojedynek sam na sam z Witkiem. Po drugiej stronie szczęście było przy Radziszewskim po strzale Łukasza Sękowskiego, szybka kontra Pasów i siódma bramka. Po chwili w tercje gości wjechał przez nikogo nie atakowany Pasiut, przymierzył i ósmy gol dla Cracovii stał się faktem. Na pięć minut przed końcem meczu goście wyprowadzają dwójkową akcję i Jakub Radwan pakuje krążek do sieci. W chwilę później dochodzi do ogromnego zamieszania pod bramką Radziszewskiego, w którym największa przytomnością wykazał się Peter Tabak i ustalił wynik spotkania na 8:5.

Comarch Cracovia – Aksam Unia Oświęcim 8 : 5 (2:1, 4:1, 2:3)

8:5 - Peter Tabaček (Waldemar Klisiak, Adrian Kowalówka) 56’

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Kłys, Wajda (2), D. Laszkiewicz (2), Pasiut (2), L. Laszkiewicz - Noworyta, Landowski, Łopuski, Słaboń, Piotrowski - Dulęba (2), Prokop, Kostuch, Dvořak, Martynowski (2) - Šimka, Guzik (4), Bryła, Rutkowski, Witowski.

Aksam Unia: Zborowski (31:03 Witek) - Piekarski, Gabryś, Řiha (2), Modrzejewski (2), Krajči - Kowalówka, Gallo (2), Tabaček, Jakubik (2), Klisiak - Dronia (2), Zatko (2), Wojtarowicz, Stachura, Radwan - Cinalski (2), Połącarz, Piotrowicz, Bibrzycki (2), Sękowski.

Kary: Cracovia - 14 min. Unia - 16 min.

Sędzia: Jacek Rokicki.

Widzów: ok. 300.

Zawodnik meczu : Mikołaj Łopuski