Odjazd mistrza przed przerwą w rozgrywkach. Legia może sobie dziękować za początek sezonu

Tego nikt się nie spodziewał. Długo prowadzący w STATSCORE Futsal Ekstraklasie przegrał dwa ostatnie mecze i do lidera Rekordu Bielsko-Biała na półmetku traci pięć punktów.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała Materiały prasowe / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Za nami ostatni dzień zmagań w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Teraz ligowców czeka dwumiesięczna przerwa, oczy wszystkich będą zwrócone na reprezentację Polski.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W niedzielę najciekawiej zapowiadała się potyczka w Gliwicach. 2. w lidze Piast, który ostatnio opuścił pozycję lidera, podejmował Constract. Rywal z Lubawy mały kryzys ma za sobą, co udowodnił na Górnym Śląsku.

W potyczce padło siedem goli, z czego aż sześć zdobyli goście. W efekcie Constract do Piasta traci już tylko punkt.

Z wygranej w Gliwicach drużyny z Lubawy najbardziej ucieszył się lider Rekord. Bielszczanie jeszcze kilkanaście dni temu tracili do Piasta pięć punktów, teraz mają nad rywalami cztery punkty przewagi. Mistrzowie Polski bez problemów wygrali z MOKS-em Słoneczny Stok 6:2.

Zespół z Białegostoku pierwszą rundę zakończył w strefie spadkowej. Podobnie jak beniaminkowie Górnik i AZS UGUG Futsal. Polkowiczanie w ostatnim w 2021 roku aż 0:8 przegrali z Red Devils Chojnice, stracili w piętnastu meczach aż sto goli. Z kolei gdańszczanie powalczyli w Toruniu, ulegli jednak ekipie FC Reiter 2:3.

Trzeci z beniaminków Legia także przegrał. 4:6 w Lęborku z LSSS Team. Gdyby nie świetny początek, to zespół ze stolicy mógłby znajdować się w strefie spadkowej. Na razie przewaga nad nią jest bezpieczna, ale piętnaście meczów to sporo i wszystko się może zdarzyć.

Wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki:

Piast Gliwice - Constract Lubawa 1:6 (0:2)
Szadurski 34 - Silva 2', Raszkowski 7', Kriezel 27', Luan 28', 29', Okuniewski 30'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Rekord Bielsko-Biała 2:6 (0:4)
Jackiewicz 35', Belzyt 40 - Zastawnik 9', Biel 12', Marek 15', 32', Budniak 17', 28'

Red Devils Chojnice - Górnik Polkowice 8:0 (2:0)
Kanika 2', 22', 39', Medon 4', Laskowski 22', 26', Nehela 24', Świtoń 31'

LSSS Team Lębork - Legia Warszawa 6:4 (3:2)
Gomes 2, 16, 21, Monteiro 4', 34', Davidson 35' - Knajdrowski 3', Sammut (sam.) 6', Jarosz 34', Tarnowski 37'

FC Reiter Toruń - AZS UG Futsal 3:2 (2:1)
Szczepaniak 3', Wojciechowski 18', Mrówczyński 27' - Domżalski 18', Sidor 30'

Teraz przed ligowcami dwumiesięczna przerwa. Do rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy wrócimy w drugi weekend lutego. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.

16. AZS UG Futsal 15 6 35:76 1 3 11

Czytaj także: Piast liże rany. "Przyjechali Mikołajowie z Gliwic" Zawód w Białymstoku. "Na takim poziomie to nie wypada" ZOBACZ WIDEO: Jest na ustach całego świata. Co za gol!

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Rekord Bielsko-Biała obroni mistrzostwo Polski?