Mistrz Polski krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów

Nie tak futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wyobrażali sobie start w II fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski po dramatycznym boju przegrali z mistrzem Węgier Haladasem VSE 3:4 i tylko cud mógłby sprawić, że awansują do dalszych gier.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała Materiały prasowe / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Futsaliści Rekordu mają już tylko iluzoryczne szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów. W drugim meczu turnieju na Malcie rywalem bielszczan był najlepszy zespół na Węgrzech Haladas VFC.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W 1. połowie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 17. minucie rywale mistrzów Polski w dość kontrowersyjnych okolicznościach zdobyli gola. Wydawało się, że jeden z bielszczan był faulowany, czego nie zauważyli sędziowie z Czech i Walii. Po chwili piłka znalazła się w bramce.

Po przerwie gracze z Szombathely po pięknym trafieniu Zoltana Drotha podwyższyli prowadzenie. Rekord szybko odpowiedział, ale w 30. minucie gracze Haladasu w krótkim czasie zdobyli dwa gole i na tablicy widniał rezultat 4:1.

Rekord rzucił się do ataku i zdobył dwie bramki. Mistrzowie Polski mieli ponad siedem minut, aby wyrównać. Pomimo kilku okazji piłka nie wpadła już do bramki rywala i Rekord spotkanie przegrał.

Po porażce szanse mistrzów Polski na wyjście z grupy są iluzoryczne. Ostatnie spotkanie Rekord rozegra w sobotę. W ostatnim meczu turnieju bielszczanie zmierzą się z gospodarzami Luxole St. Andrews FC.

Haladas VFC - Rekord Bielsko-Biała 4:3 (1:0)
Sipos 17', Droth 27', 30', Vas 30' - Budniak 28', Kubik 32', Biel 33'

Skład Rekordu Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat - Matheus Ferreira, Artur Popławski, Paweł Budniak, Michał Marek, Paweł Mura, Krzysztof Iwanek, Michał Kubik, Miłosz Krzempek, Kamil Surmiak, Mikołaj Zastawnik, Łukasz Biel, Stefan Rakić, Sebastian Leszczak.