Futsal: Gwiazda Ruda Śląska bliżej awansu

W pierwszym barażowym meczu o prawo gry w ekstraklasie lepsza Gwiazda Ruda Śląska. Klub z I ligi pokonał występujący w najwyższej klasie AZS UG Gdańsk 3:2. Rewanż w sobotę.

Michał Piegza
boisko do gry w futsal Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: boisko do gry w futsal
Futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska zrobili mały krok ku powrotowi po latach do ekstraklasy. W pierwszym meczu barażowym drużyna z Górnego Śląska 3:2 pokonała 10. ligowej elity AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk.

Bramki padały dopiero po przerwie. Na gola rudzian odpowiedzieli gdańszczanie, ale chwilę później Gwiazda ponownie prowadziła, a w 36. minucie podwyższyła wynik. W ostatniej minucie rozmiary porażki zmniejszył Mikołaj Kreft, który wykorzystał przedłużony rzut karny. To trafienie sprawia, że w rewanżu w sobotę, możemy liczyć na spore emocje.

Gwiazda Ruda Śląska - AZS UG Gdańsk 3:2 (0:0)