Futsal: Jak w kalejdoskopie

W dwóch z trzech sobotnich meczów w lidze futsalu kibice przeżyli sporo emocji. Gdy wydawało się, że jedna z drużyn jest bliska wygranej, do pracy brała się druga.

Michał Piegza
Futsal / Futsal

Gwiazda Ruda Śląska wciąż bez punktów. W meczu dwóch najsłabszych zespołów ekstraklasy lepsza okazała się GAF Omega. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla rudzian, którzy objęli prowadzenie 2:0. Przed przerwą gliwiczanie zdobyli kontaktowego gola, a po zmianie stron dołożyli kolejne dwa trafienia.

W Pniewach Red Dragons pewnie pokonał Clearex Chorzów i awansował na 3. miejsce w tabeli. Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Katowicach. AZS Uniwersytet do przerwy przegrywał z beniaminkiem FC Toruń 0:3. Po zmianie stron wszystko się odwróciło. Akademicy zdobyli pięć bramek i sięgnęli po kolejny komplet punktów w sezonie.

Wyniki sobotnich spotkań:

Gwiazda Ruda Śląska - GAF Omega Gliwice 2:3 (2:1)
Danyleiko 3', Krzymiński 4' - Ficek 16', Mizgajski 34', Pautiak 37'

Red Dragons Pniewy - Clearex Chorzów 5:3 (1:0)
Frajtag 3', 33', Wachoński 23', 37', Skrzypek 39' - Budniak 32', Frajtag (sam.) 38', Salisz 40'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - FC Toruń 5:3 (0:3) Piskorz 21', 38', Szczurek 29', Barański 31', Gładczak 35' - Mikołajewicz 3', Wojciechowski 8', Kieper 11'.