Futsal: Czerwone Diabły liderem

W meczu kolejki w Bielsku-Białej miejscowy Rekord przegrał z Red Devils Chojnice i stracił na rzecz Czerwonych Diabłów pozycję lidera.

Michał Piegza

W niedzielę dokończono mecz rozgrywane w ramach 3. kolejki ekstraklasy futsalu. Wiele emocji było w Rudzie Śląskiej, gdzie miejscowa Gwiazda zdobyła pierwszy punkt w sezonie. Do przerwy gospodarze prowadzili z faworyzowaną FT Gattą Active Zduńska Wola 3:1, ale w drugiej odsłonie zdobywcy Pucharu Polski wzięli się do pracy i wyszli na prowadzenie. Rudzianie grali jednak do końca i 13 sekund przed końcem gry doprowadzili do remisu.

Bez większej historii przebiegał mecz w Gdańsku, gdzie beniaminek AZS Uniwersytet Gdański gładko uległ podrażnionemu przeciętnym początkiem sezonu Marwitowi Toruń. Goście zrehabilitowali się więc za niespodziewaną porażkę sprzed dwóch tygodni w spotkaniu z beniaminkiem z Katowic.

W meczu kolejki Rekord Bielsko-Biała przegrał z rewelacją początku sezonu Red Devils Chojnice 2:3. Gospodarze wprawdzie objęli prowadzenie, ale dwie minuty przed przerwą goście doprowadzili do remisu. W drugiej odsłonie Czerwone Diabły zdobyły dwa gole. Bielszczan stać było jedynie na kontaktowe trafienie.

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki beniaminek Remedium Pyskowice przegrał we własnej hali z Pogonią 04 Szczecin. Goście szybko objęli prowadzenie, ale futsalistom z Górnego Śląska kilkadziesiąt sekund po przerwie udało się wyrównać. Radość Remedium trwała krótko. Chwilę później Pogoń zdobyła zwycięskiego gola.