Mocne wejście beniaminka Fogo Futsal Ekstraklasy!

Za nami cztery kolejne mecze w Fogo Futsal Ekstraklasie. Z dobrej strony pokazał GI Malepszy Arth Soft Leszno, który niespodziewanie wysoko wygrał z Dremanem. Zapunktował jeden z beniaminków Eurobus Przemyśl.

Michał Piegza
Futsaliści Rekordu i Constractu Materiały prasowe / Paweł Mruczek / Futsaliści Rekordu i Constractu
W niedzielę na parkietach Fogo Futsal Ekstraklasy rozegrano cztery spotkania. Debiuty w lidze zanotowało dwóch beniaminków.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Zapunktował Eurobus. W Przemyślu na to święto czekano od kilka tygodni. Rywalem była Jagiellonia, z której latem właśnie do beniaminka przeszedł Cristian Neme.

Kolumbijczyk w 2. połowie zdobył premierowego gola w nowym zespole. Bramka dała prowadzenie Eurobusowi 2:0. Ostatecznie potyczka zakończyła się wygraną gospodarzy 3:1.

Bez punktów ligowy debiut zakończył inny nowicjusz. Sośnica Gliwice miała dużo trudniejszego rywala. Rekord Bielsko-Biała szybko ustawił sobie rywala. Do przerwy było 1:0, po przerwie wicemistrzowie Polski dołożyli drugiego gola.

Zapunktował inny zespół z Gliwic. Piast przywiózł komplet z Łodzi. W potyczce z Widzewem na gole czekaliśmy do 19. minuty, kiedy dwa trafienia zaliczyli goście. Po przerwie Piast utrzymywał dwubramkową przewagę i ostatecznie wygrał 4:2.

Liderem po sobotnio-niedzielnych grach jest AZS UW Darkomp Wilanów. Wiceliderem został GI Malepszy Arth Soft Leszno, który dość niespodziewanie aż 3:0 pokonał w Opolu Dremana. Gospodarze przed sezonem mieli ambitne plany, ale póki co zamykają tabelę.

Wyniki niedzielnych meczów 1. kolejki:

Sośnica Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
Ferreira 4', Zastawnik 29'

Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:4 (0:2)
Kucharski 30', May 38' - Cadini 19', 31', Lazaretti 19', Luizinho 37'

Dreman Opole Komprachcice - GI Malepszy Arth Soft Leszno 0:3 (0:0)
Kąkol 21', 28', Konopacki 40'

Eurobus Przemyśl - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0) Pawlak 25', Neme 30', Kamil Bała 32 - Łabieniec 39'

-. FC Reiter Toruń - - - -

Dokończenie kolejki we wtorek. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Czy Eurobus Przemyśl utrzyma się w Fogo Futsal Ekstraklasie?