Koncert Polaków! Pierwszy krok do mistrzostw świata zrobiony

Udanie reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w grupie eliminacji do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w Koszalinie pokonali Azerbejdżan 7:2 i z 1. miejsca awansowali do dalszych gier.

Michał Piegza
Michał Kubik i Jakub Raszkowski PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Michał Kubik i Jakub Raszkowski
Porażka 1:4 w meczu towarzyskim z Ukrainą nie podłamała reprezentantów Polski. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego w Koszalinie w spotkaniu kończącym rywalizację w I rundzie eliminacji była potyczką o 1. miejsce.

Biało-Czerwoni wygrywając byli pewni awansu. Jednak, aby zwyciężyć w grupie musieli pokonać Azerbejdżan co najmniej dwoma golami.

Polacy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Po zmianie stron Azerowie złapali kontakt, ale w kolejnych minutach Polacy stopniowo odjeżdżali rywalom i ostatecznie wygrali 7:2. Tym samym Biało-Czerwoni zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszym spotkaniu 3:4.

Losowanie rundy elitarnej Mistrzostw Świata FIFA w futsalu zaplanowano na 5 lipca.

Polska - Azerbejdżan 7:2 (2:0)
Zastawnik 4', 28', 28', 31', 33', Raszkowski 4', Kriezel 32' - Atayew 24', Amaeduy 28'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża - Michał Kubik, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Kriezel, Jakub Raszkowski oraz Łukasz Błaszczyk - Mateusz Madziąg, Patryk Hoły, Remigiusz Spychalski, Sebastian Leszczak, Mateusz Mrowiec, Paweł Kaniewski, Krzysztof Elsner, Dominik Śmiałkowski.

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Polska 4 6 17:7 3 0 1
2. Azerbejdżan 4 6 18:12 3 0 1
3. Grecja 4 0 3:19 0 0 4

Czytaj także: Polscy futsalowcy skomplikowali swoją sytuację Sprawa awansu wyjaśni się w marcu. Bez niespodzianki w meczu polskich futsalistów ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol w Meksyku! Stadiony świata

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Reprezentacja Polski awansuje do finałów mistrzostw świata?