Cel był zrealizowany już przed meczem. Chcieli przybić pieczątkę

Dla futsalistów MOKS-u Słoneczny Stok Białystok trudny sezon ligowy udało się zakończyć sukcesem. Na kolejkę przed końcem rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy zespół jest już pewny utrzymania.

Michał Piegza
Jagiellonia Białystok WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok długo walczyli o utrzymanie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Jednak już przed spotkaniem 29. kolejki drużyna z Podlasia była pewna ligowego bytu.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W ostatnim meczu u siebie białostoczanie podejmowali spadkowicza AZS UG Futsal i jedynie w 1. połowie mieli problemy z rywalem. - Mówiliśmy sobie w szatni, że musimy wygraną przypieczętować utrzymanie. W mecz nie weszliśmy dobrze, ale kwestią czasu było to, że bramki zaczniemy strzelać. Czasami są takie sytuacje, że bramkarz rozgrywa mecz życia. W końcu zdobyliśmy sześć goli. Utrzymaliśmy się w lidze. To był nasz cel, który udało się zrealizować - powiedział w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa Karol Domalewski.

- Przegrywaliśmy dwoma golami, ale okazji mieliśmy sporo. Rywal nas skontrował. W 2. połowie zdominowaliśmy rywali. Oni siedli fizycznie - dodał Krzysztof Kożuszkiewicz.

Gracze MOKS-u Słoneczny Stok ostatecznie mecz wygrali 7:3 i w tabeli awansowali na 12. miejsce. Zespół ma szansę poprawić swoje miejsce w lidze. Łatwo nie będzie. Białostoczan czeka wyjazd do Bielska-Białej na mecz z podrażnionym utratą tytułu Rekordem.

30. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy już w najbliższy weekend. Spotkania można oglądać na platformie WP Pilot.