Jenson Button: Zabrakło niewiele

Brytyjczyk był bardzo blisko wywalczenia po raz pierwszy w swojej karierze podium w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Niestety, znów zajął czwartą lokatę, a do "pudła" zabrakło 0,8 sekundy.

Andrzej Prochota
W ostatnich 14 sezonach Jenson Button jeszcze nigdy nie ukończył wyścigu w czołowej trójce przed swoimi kibicami. W kwalifikacjach kierowca zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wywalczyć jak najlepszą pozycję startową. W wyścigu spadł o jedną lokatę.
- 0,8 sekundy, to nie jest dużo. Dałem z siebie wszystko. Trudno. Inżynier wyścigowy cały czas mnie mobilizował, ale musiałem też oszczędzać paliwo - powiedział Button dla BBC Sport. - Mamy czwartą pozycję, to nie jest wcale złe miejsce. Powinniśmy być zadowoleni. Zrobiliśmy krok do przodu - dodał.

Jenson Button przyznał również, iż cieszy go wygrana Lewisa Hamiltona. - Powiedziałem to już wcześniej. Jeżeli nie wygram tego Grand Prix, to chciałbym żebym zrobił to Lewis. Jestem jednak trochę rozczarowany, że nie mogłem stać razem z nim na podium - zakończył.