Valtteri Bottas: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Po raz drugi z rzędu Valtteri Bottas stanął na podium. W Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, kierowca Williams Martini Racing wywalczył znakomitą, drugą pozycję.

Andrzej Prochota
W Austrii Valtteri Bottas był trzeci. Na torze Silverstone poprawił swoje osiągnięcie o jedno miejsce. Warto dodać, że kierowca Williams Martini Racing startował z odległej, 14. pozycji. Na mecie przegrał jedynie z Lewisem Hamiltonem.
- Idziemy w dobrym kierunku, zespół wykonał dobrą robotę. Bolid przyjemnie się prowadził. Naprawdę, podobał mi się wyścig. Wycisnęliśmy maksimum - powiedział po wyścigu Bottas.

Dużo mniej szczęścia miał kolega Bottasa - Felipe Massa, który zakończył wyścig zaraz po starcie. - Żal mi Felipe, dla którego było to 200. Grand Prix - dodał fiński kierowca.

Dzięki zdobyciu 18 punktów, Valtteri Bottas przesunął się na piąte miejsce w "generalce", a zespołowi brakuje już tylko trzech punktów, żeby zrównać się z Ferrari w klasyfikacji konstruktorów.