"Duńska historia pisze się sama". Zobacz komentarze po meczu z Czechami

Do samego końca Czesi gonili wynik, ale ostatecznie przegrali z Duńczykami 1:2 i pożegnali się z Euro 2020. Obie ekipy pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Internauci chwalili postawę jednych i drugich.

Mateusz Kozanecki
radość piłkarzy Danii Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: radość piłkarzy Danii

Już w 5. minucie wynik spotkania otworzył Thomas Delaney, a przed przerwą na 2:0 podwyższył Kasper Dolberg. W drugiej połowie Czesi rzucili się do odrabiania strat, a gola strzelił Patrik Schick. Mimo ambitnej pogoni, nie zdobyli kolejnych bramek i pożegnali się z turniejem.

"Jestem pod wrażeniem tego, jak Czesi pracowali w drugiej połowie. Szacun. A duńska historia tego Euro pisze się sama. Pierwsza czwórka już jest" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczyk.

Ozdobą spotkania była asysta Joakima Maehle przy bramce Kaspera Dolberga na 2:0. "Maehle jak Grosicki we Frankfurcie w meczu z Niemcami. Dośrodkowanie cymesik" - komentował Krzysztof Marciniak.

"Zobaczmy jeszcze raz asystę Maehle przy golu Dolberga" - napisał Michał Pol, zamieszczając nagranie z... krojeniem ciasta.

"Ta pogoń Czechów w doliczonym czasie gry to do złudzenia przypomina naszą ze Szwedami" - zauważył Marcin Bratkowski. Czesi, podobnie jak Polacy, ostatecznie odpadli z Euro, choć na różnych etapach turnieju.

Formą na Euro imponuje Patrik Schick. Roman Kołtoń porównał Czecha do Cristiano Ronaldo. Pogratulował także zwycięzcom. "Dania - zasłużenie - w półfinale! I zagrają wielki mecz na Wembley" - pisał.

Zdjęcie świętujących Duńczyków zobaczyć było można na oficjalnym profilu Euro 2020. "Nastrój Duńczyków w tej chwili" - podpisano fotografię.

To znamienne słowa, bowiem dwa tygodnie temu Duńczycy zajmowali ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem. Teraz zagrają w półfinale.

"Nie doliczając bramek z dogrywek, to Dania jest najskuteczniejszą drużyną na Euro" - zauważył Wojciech Kowalczyk.

"Dania trzecim półfinalistą Euro" - odnotowało krótko TVP Sport.