Euro 2020. Eriksen wybrany najlepszym graczem swojego najważniejszego w życiu meczu

Dania przegrała 0:1 z Finlandią w swoim pierwszym meczu na Euro 2020. Nie jednak to było najważniejszą informacją związaną z tym spotkaniem. Wszystko toczyło się bowiem w cieniu walki o życie Christiana Eriksena.

Krzysztof Kaczmarczyk
 Christian Eriksen (z prawej) PAP/EPA / Friedemann Vogel / POOL / Na zdjęciu: Christian Eriksen (z prawej)
W 43. minucie spotkanie się po prostu zatrzymało. Wychodzący do piłki Christian Eriksen padł na murawę. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie piłkarza reprezentacji Danii.

Na szczęście ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Szybka reakcja ratowników medycznych dała efekty, zawodnik "wrócił", wygrał swój prywatny, najtrudniejszy mecz.

Po wszystkim został przetransportowany do szpitala. Kilkadziesiąt minut później UEFA przekazała dobre wieści. Piłkarz odzyskał przytomność, jego stan jest stabilny. Przechodzi badania w szpitalu. Miał już nawet rozmawiać ze swoimi kolegami z drużyny.

Spotkanie zostało zawieszone, a zawodnicy dostali wybór czy chcą je dokończyć. Po około 90 minutach zapadła decyzja - wracamy do gry. Finowie ostatecznie wygrali po bramce strzelonej w 60. minucie przez Joela Pohjanpalo.

To jednak zeszło na dalszy plan. Bo wszyscy wspólnie cieszyli się wygraną Eriksena, który dodatkowo został wybrany zawodnikiem meczu. Wszyscy mogli odetchnąć z ulgą, że 29-letni Duńczyk nie dał za wygraną, a ludzie którzy mu w tym pomogli, zdali egzamin wzorowo.

Dyrektor Interu Mediolan przekazał dobre informacje. "Christian wysłał nam wiadomość"