Kadra Ukrainy pokazała klasę. Wyjątkowa chwila Ołeksandra Zinczenki

Zawodnicy Andrija Szewczenki bez większych problemów zwyciężyli z reprezentacją Cypru (4:0). Na listę strzelców wpisał się Ołeksandr Zinczenko. Ukrainiec miał powody do świętowania.

Rafał Szymański
Oleksandr Zinchenko Getty Images / Stanislav Vedmid/DeFodi Images / Na zdjęciu: Oleksandr Zinchenko
Gospodarze przeważali już od pierwszego gwizdka. Na początku najgroźniejszą sytuację wypracował Ołeksandr Zinczenko. Piłka po strzale 24-letniego pomocnika zatrzymała się na słupku.

W 36. minucie Antreas Panayiotou nieprzepisowo powstrzymywał Ołeksandra Zubkowa. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a następnie ukarał Cypryjczyka czerwoną kartką. Chwilę później egzekucję wykonał Andrij Jarmolenko.

Ukraińscy zawodnicy podwyższyli wynik jeszcze w pierwszej odsłonie. Nicholas Ioannou zagrał ręką po dośrodkowaniu Jarmolenki. Tym razem do "jedenastki" podszedł Zinczenko. Gracz Manchesteru City pokonał golkipera rywali i zadedykował bramkę swojej żonie, która spodziewa się dziecka.

Podopieczni Andrija Szewczenki przeprowadzili zespołową akcję w 59. minucie. Marlos dostrzegł lepiej ustawionego kolegę, precyzyjnie dograł do Roman Jaremczuk, który z niewielkiej odległości znalazł drogę do siatki.

Jarmolenko skompletował dublet. W 65. minucie przedryblował obrońców i podjął próbę z dystansu. Costas Soteriou zmienił tor lotu piłki, w ten sposób zmylił swojego bramkarza. W ostatnim sparingu przed Euro 2020 Ukraina zdeklasowała Cypr.

Ukraina - Cypr 4:0 (2:0)
1:0 - Andrij Jarmolenko (k.) 37'
2:0 - Ołeksandr Zinczenko (k.) 45+2'
3:0 - Roman Jaremczuk 59'
4:0 - Andrij Jarmolenko 65'