Poniedziałkowa prasa o meczu Niemcy - Hiszpania

Poniedziałkowe gazety zgodnie twierdzą, że finał Mistrzostw Europy nie był wielkim widowiskiem. Podkreślają jednak pierwszy od wielu lat sukces reprezentacji Hiszpanii.

Szymon Mierzyński

Przegląd Sportowy: Grali i wygrali jak nigdy
Znienawidzone przez Hiszpanów, powtarzane tysiące razy powiedzenie "Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze" odeszło właśnie do lamusa. Hiszpanie zdobyli pierwsze od 44 lat mistrzostwo Europy.

Sport: Viva Espana!
Finałowy mecz mistrzostw Europy był ekscytującym widowiskiem i jak prawie wszystkie podczas EURO 2008 trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Po ostatnim gwizdku na stadionie w Wiedniu zapanowała iberyjska fiesta. Hiszpanie wreszcie przełamali złą passę w wielkich imprezach.

Gazeta Wyborcza: Hiszpania mistrzem Europy
Po rozczarowującym finale i golu Fernando Torresa Hiszpanie, Hiszpanie po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy.

Rzeczpospolita: Viva Espana, 44 lata później
Hiszpania - Niemcy 1:0. Hiszpanie po raz drugi mistrzami Europy! Fernando Torres strzelił jedyną bramkę jeszcze w pierwszej połowie, a przewaga zwycięzców była ogromna. Niemcom udało się tylko zamienić ten mecz w najbardziej brutalne spotkanie turnieju.

Dziennik: Viva Espana, Niemcy pokonani
Na ten moment czekali 44 lata! Po latach niepowodzeń Hiszpanie wreszcie mogą się cieszyć z sukcesu. W finale EURO 2008 podopieczni Luisa Aragonesa po wspaniałej grze pokonali Niemców 1:0. Zwycięską bramkę w 33. minucie spotkania strzelił Fernando Torres.

Życie Warszawy: Hiszpania zwycięzcą EURO
Hiszpania zwyciężyła z Niemcami w meczu finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej. To pierwszy tytuł i trofeum mistrza w EURO w historii hiszpańskiej kadry! Bramkę dla zwycięzców zdobył w 33. minucie Fernando Torres.