Monika Skinder zdobyła złoto Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w sprincie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Modica / Na zdjęciu: Monika Skinder
Newspix / Modica / Na zdjęciu: Monika Skinder

Monika Skinder zdobyła złoty medal w sprincie techniką klasyczną podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie!

W kwalifikacjach najlepiej spisała się Rosjanka Alena Baranowa (3:31.48). Drugie miejsce z czasem 3:34.04 zajęła Monika Skinder. W czołowej czwórce znalazły się aż trzy Rosjanki - trzecia była Jekaterina Meged (3:41.36), a czwarta Jekaterina Jewtjagina (3:42.47). Do 1/4 finału zakwalifikowała się też Ewelina Kołodziej, która miała 28. czas eliminacji (3:52.98). Awans uzyskała najlepsza trzydziestka. Sklasyfikowano 78 zawodniczek.

W finale Baranowa i Skinder ponownie zajęły dwie czołowe pozycje. Tym razem najlepsza okazała się jednak reprezentantka Polski, Baranowa zaś ukończyła zmagania jako druga. Trzecia minęła metę Norweżka Sigrid Foeyen. Ewelina Kołodziej została sklasyfikowana na 24. pozycji.

20 stycznia Skinder zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorek w Lahti również w sprincie stylem klasycznym. W Sarajewie 17-letnia Polka stanęła już na podium Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (European Youth Olympic Festival). W poniedziałek zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 7,5 km.

W piątek w Sarajewie odbędą się między innymi finały w short tracku na 1000 metrów i w sztafecie mieszanej. We wtorek do czołowej czwórki tej ostatniej konkurencji zakwalifikowała się reprezentacja Polski.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie jeszcze złoty medal podczas zawodów w Sarajewie?