"Najszybsza trenerka na świecie". Spiker zawodów docenił Justynę Kowalczyk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Asystentka trenera kadry polskich biegaczek, Justyna Kowalczyk, w niedzielę wygrała w Saariselce bieg na dystansie 10 km techniką klasyczną. Polka została okrzyknięta "najszybszą trenerką świata".

27 minut i dwie sekundy - w takim czasie Justyna Kowalczyk pokonała dystans 10 km podczas niedzielnych (18 listopada) zawodów w fińskiej Saariselce. Dwukrotna mistrzyni olimpijska była najszybsza w stawce 22 zawodniczek. Dzień wcześniej biegaczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym.

Asystentka trenera Aleksandra Wierietielnego, zadowolona z wysokiej formy, wrzuciła do sieci zdjęcie z podium dzisiejszego wyścigu. "Spiker dziś mówił: najszybsza trenerka na świecie" - napisała Kowalczyk w komentarzu do fotografii, udostępnionej na Twitterze.

Wyższość 35-letniej Polki w Saariselce musiały uznać: druga na mecie Jelena Kołomina z Kazachstanu (strata 41.6 sekundy) i trzecia Anastazja Kiriłłowa z Białorusi (+1:03.9). Bardzo dobrze wypadły podopieczne Wierietielnego i Kowalczyk. Na czwartej pozycji uplasowała się Monika Skinder (+1:09.1). Piąta była Izabela Marcisz (+1:13.7), a siódma Urszula Łętocha (+1:25.7).

"Fajnie jeszcze pobiegać dość szybko! Ale jeszcze fajniej, bo czasowo byłam dzisiaj tak naprawdę 3! Najlepsza juniorka Iza Marcisz włożyła mi 15 sekund na 5 km łyżwą. Przegrała z Teresą Stadlober tylko 10 sekund! Całe juniorskie podium nasze! A sprint wygrała M. Skinder, 3. U. Łętocha! - pisała Kowalczyk na TT po sobotnich biegach w Finlandii.