Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki i została mistrzynią Polski

Justyna Kowalczyk z dużą przewagą zwyciężyła bieg na 15 km techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej.

Piotr Szarwark
Justyna Kowalczyk Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk po dwóch latach przerwy powróciła do rywalizacji w mistrzostwach Polski. Najbardziej utytułowana biegaczka w kraju nie dała rywalkom żadnych szans w biegu na 15 km techniką klasyczną.

Kowalczyk prowadziła od startu do mety, szybko uzyskała bezpieczną przewagę i przekroczyła linię mety jako pierwsza. Zawodniczka pokonały dystans w czasie 40:01. Srebro zdobyła Sylwia Jaśkowiec, która straciła do koleżanki z reprezentacji dwie minuty, a brąz wywalczyła Urszula Łętocha (czas 46:12)

Dla Kowalczyk to 26 złoto mistrzostw Polski w biegach indywidualnych. Oprócz tego pięciokrotnie triumfowała w zmaganiach sztafet.

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się sprint drużynowy stylem dowolnym, a w niedzielę rywalizacja drużynowa w biegu sztafetowym.