Maiken Caspersen Falla najlepsza w Drammen, Justyna Kowalczyk 48.

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Tomasz Markowski
Newspix / / Tomasz Markowski

Maiken Caspersen Falla trzeci rok z rzędu wygrała sprint stylem klasycznym w Drammen. Justyna Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach i zajęła 48. miejsce.

Na podium obok Falli stanęły Ingvild Flugstad Oestberg i Natalia Matwiejewa. Jako trzecia finiszowała wprawdzie Stina Nilsson, ale została zdyskwalifikowana i jej miejsce przypadło Rosjance.

Finał był ciekawy i dostarczył kibicom wielu emocji. Jeszcze na ostatniej prostej prowadziła Oestberg, jednak Falla na finiszowej prostej okazała się na tyle mocna, że wyprzedziła koleżankę z reprezentacji. Dla Norweżki to już trzecie zwycięstwo z rzędu w Drammen - jest tam niepokonana od 2014 roku.

Justyna Kowalczyk nie zaliczy tegorocznego występu w norweskim mieście do udanych. W eliminacjach Polka uzyskała czas, który nie dawał jej żadnych szans na awans. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła czterdzieste ósme miejsce wyprzedzając zaledwie jedenaście konkurentek.

W niedzielę kolejne zawody Pucharu Świata - tym razem będzie to bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym w Holmenkollen.