PŚ w biathlonie: triumf Nadieżdy Skardino, Polki bez punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Nadieżda Skardino
Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Nadieżda Skardino

Zwycięstwem Nadieżdy Skardino zakończył się biathlonowy bieg indywidualny na dystansie 15 km, który rozegrano w ramach Pucharu Świata w Oestersund. Słabo spisały się reprezentantki Polski, które nie wywalczyły punktów.

Bieg indywidualny to najdłuższa i najtrudniejsza biathlonowa konkurencja. Zawodniczki mają do pokonania 15 kilometrów i cztery strzelania. Za każdą niecelną próbę do czasu biathlonistki doliczana jest karna minuta. Dlatego w tym biegu najistotniejsza jest celność. Do tego w Oestersund zawodniczki musiały rywalizować w kilkunastostopniowym mrozie.

Najlepiej w tych warunkach poradziła sobie Nadieżda Skardino. Białorusinka na mecie miała czas zaledwie o 3 sekundy lepszy niż Norweżka Synnoeve Solemdal. Na najniższym stopniu podium stanęła Julija Dzhyma, która do zwyciężczyni straciła 12 sekund. Każda z tych zawodniczek była bezbłędna na strzelnicy.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Najlepsza z nich Weronika Nowakowska zajęła 44. miejsce. Na 56. pozycji sklasyfikowano Magdalenę Gwizdoń, a Monika Hojnisz była 63. Każda z nich zanotowała po trzy karne minuty. Optymizmem może napawać jedynie forma biegowa Nowakowskiej. Dodajmy, że 90. była Krystyna Guzik, która na strzelnicy pomyliła się aż siedem razy.