Triumf Francuzów w Ruhpolding, odległe miejsce Polaków

W biathlonowym biegu sztafetowym mężczyzn rozegranym w Ruhpolding zwyciężyli Francuzi. Na podium stanęły również sztafety z Norwegii i Austrii. Polacy zajęli 22. miejsce.

Łukasz Witczyk

Czwartkowy bieg sztafetowy mężczyzn był ciekawym widowiskiem. Losy triumfu w trzecim w tym sezonie wyścigu rozstawnym rozstrzygnęły się dopiero na ostatnim odcinku, a o zwycięstwo walczyli Francuzi, Niemcy, Norwedzy i Austriacy. Faworytem byli reprezentanci tego pierwszego kraju, w barwach którego do mety biegł Martin Fourcade. Francuz w tym sezonie jest w dobrej formie, co potwierdził w Ruhpolding.

Fourcade po strzelaniu w pozycji stojącej uzyskał podczas biegu blisko 10-sekundową przewagę nad rywalami. Za jego plecami trwała zaciekła walka o drugą lokatę, z której zwycięsko wyszedł Emil Hegle Svendsen. Norweg na mecie był nieznacznie lepszy od Christopha Sumanna. Ku niezadowoleniu kibiców zgromadzonych na trybunach dopiero na 4. lokacie linię mety minął reprezentant Niemiec.

W czwartkowym biegu udział wzięli również reprezentanci Polski, który po raz kolejny w tym sezonie podczas rywalizacji sztafet zostali zdublowani. W Ruhpolding biało-czerwoni sklasyfikowani zostali na 22. pozycji. Naszą reprezentację stanowili: Łukasz Szczurek, Adam Kwak, Rafał Lepel i Łukasz Słonina. Polacy zanotowali jedną karną rundę i dobierali 12 pocisków.