Żużel. Problem z rządową kasą na budowę stadionu Unii. W Tarnowie mają jednak plan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / unia.tarnow.pl / Na zdjęciu: wizualizacja nowego stadionu w Tarnowie
Instagram / unia.tarnow.pl / Na zdjęciu: wizualizacja nowego stadionu w Tarnowie
zdjęcie autora artykułu

Miasto Tarnów ponownie aplikuje o rządowe wsparcie na budowę nowego stadionu. Miejskie władze, jak informuje Radio RDN, mają przy tym plan na to, by do momentu otrzymania dofinansowania nie stracić pozwolenia na prace remontowe.

W tym artykule dowiesz się o:

W Tarnowie od wielu lat trwa oczekiwanie na nowy stadion sportowy. Pierwszy projekt - jak przypomina Radio RDN - został przygotowany już w 2005 roku, jednak finalnie nie został zrealizowany.

Problem pojawił się też przy nowym projekcie budowy areny, wycenionym na 120 mln zł. Jak opisuje Radio RDN, kilka tygodni temu stało się jasne, że Tarnów nie otrzyma rządowego wsparcia na budowę stadionu w Mościcach.

Miasto ponownie aplikuje o rządowe wsparcie, bo z własnych środków nie jest w stanie sfinansować całej inwestycji. Jednocześnie miejskie władze mają plan, by pieniądze przeznaczone na obecny projekt - mowa o pół miliona zł - nie przepadły.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

- Nie pozwolimy, żeby ten projekt przepadł - zapewnia dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miasta Rafał Nakielny w rozmowie z Radiem RDN.

Przypomina, że miasto ma trzy lata na rozpoczęcie budowy. Ten liczony jest od zeszłego roku, gdy uzyskano pozwolenie na prace. Plan jest zatem taki, by wystartować z realizacją choćby drobnego zakresu prac. W ten sposób pozwolenie zostanie utrzymane.

- Wystarczy nawet rozpocząć budowę kilku miejsc parkingowych, na bazie tego projektu wybudować odcinek kanalizacji czy cokolwiek zrobić, żeby mieć wpis w dzienniku budowy, że budowa została rozpoczęta w ciągu 36 miesięcy - tłumaczy Nakielny.

Nowy stadion w Mościcach ma liczyć 10,5 tysiąca miejsc siedzących i dwa tysiące miejsc stojących. Obiekt ma służyć żużlowcom i piłkarzom.

Zobacz też: Żużel. Unia postraszy nawet bez Cierniaka? Koza wierzy w Koniecznego Żużel. Unia Tarnów w liczbach. Huśtawka nastrojów Jaskółek. Lider Ljung dopiero 20. zawodnikiem ligi

Źródło artykułu:
Komentarze (20)
avatar
RECON_1
11.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Smutnie sie robi jak slyszy sie taka paplanine urzednicza i wieczne mamienie..az dziw ze pewien wasacz niczym rejtan nie polozyk sie na wniosku i dofinansowania....jedno jest oewne,za 3 lata wy Czytaj całość
avatar
Time vel Netto
9.01.2021
Zgłoś do moderacji
4
8
Odpowiedz
Na wschodzie mieszkają obywatele specjalnej troski , jak im państwo nie wybuduje to sami nic nie zrobią !!!  
avatar
Jarek Zalewski
9.01.2021
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
"Stadion sportowy" - a jaki inny wchodzi w grę? I skąd wiadomo, że na Mościcach reklamowałyby się Puma i Adidas?  
avatar
Yemplariusz
9.01.2021
Zgłoś do moderacji
7
1
Odpowiedz
Z jakiej racji rządowa kasa na stadion w Tarnowie???? W każdym mieście rozbudowa, modernizacja czy budowa nowego stadionu była finansowana przez samorząd (ostatni przykład Łódź). W Tarnowie cał Czytaj całość
avatar
janusz antoni z Poznania
9.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale bzdura, piłki nożnej /płyta 105x68m/ nie da sie pogodzić ze speedwayem, tor bedzie długi i nudny jak flaki z ...gęsizna.