Żużel. Mecz w Częstochowie odwołany! Rozpadało się tuż przed meczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski przed Leonem Madsenem

Na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem hitowego meczu nad stadionem w Częstochowie rozpadało się, a opad szybko zalał tor. W tej sytuacji nie mogło być innej decyzji. Spotkanie zostało przełożone.

Długo ostrzyliśmy sobie apetyty na mecz między Eltrox Włókniarzem Częstochowa a Fogo Unią Leszno. Przez cały dzień w Częstochowie nic nie wskazywało na to, że głównym aktorem stanie się pogoda. Jednak na godzinę przed spotkaniem zaczęło się niebezpiecznie chmurzyć. Chwilę później przeszła nad stadionem ulewa, a opad nie ustawał.

Sędzia Paweł Słupski nie miał wyjścia. Mecz został przełożony. Prace torowe najpewniej nic i tak by nie dały, bo pogoda ciągle nie dawała za wygraną. Kierownictwo obu ekip musi szukać teraz wolnych miejsc w kalendarzu, aby ustalić nowy termin.

- O godzinie 19:30 podjąłem decyzję o tym, że zawody dziś się nie odbędą. Od 45 minut mamy intensywne, ciągłe opady deszczu, momentami burzę z piorunami. Po weryfikacji prognoz pogody, które wskazują, że opady będą trwały jeszcze co najmniej godzinę, a następnie po konsultacji z organizatorem, podjąłem decyzję, że zawodów dziś nie będzie - skomentował arbiter meczu.