Żużel. Roman Matousek nie żyje. Miał 55 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Roman Matousek drugi z prawej
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Roman Matousek drugi z prawej

Z Czech nadeszła smutna wiadomość o śmierci Romana Matouska. Czech startował w polskiej lidze na początku lat 90. XX wieku. Reprezentował m.in. kluby z Bydgoszczy i Leszna. Miał 55 lat.

Roman Matousek startował na żużlu w latach 80. i 90. XX wieku. Dwukrotnie zameldował się w finale IMŚJ, później aż pięciokrotnie startował w seniorskim finale mistrzostw świata. Najlepszy wynik wywalczył w roku 1988, gdy zajął siódmą pozycję. Do tego zdobył tytuł mistrza Europy na torze trawiastym.

Wielokrotnie reprezentował Czechosłowację w zawodach drużynowych - w Mistrzostwach Świata Par oraz Drużynowych Mistrzostwach Świata. W roku 1986 wspólnie z kolegami udało mu się zdobyć brązowy "krążek" MŚP.

Dwukrotnie zajmował też drugą pozycję w prestiżowym turnieju Zlata Prilba, jaki corocznie rozgrywany jest w Pardubicach.

W polskiej lidze pojawił się w latach 90. Punktował dla Polonii Bydgoszcz i Unii Leszno. Startował też na Wyspach Brytyjskich.