Żużel. Ryan Terry-Daley z Pucharem Lata. Ogromne problemy sprzętowe uczestników

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean
WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean

W niedzielę na torze w nowozelandzkim Auckland rozegrany został turniej o Puchar Lata. W zawodach z kompletem punktów zwyciężył Ryan Terry-Daley. Podium uzupełnili Chopper Bagshaw oraz Bradley Wilson-Dean, który ukończył... zaledwie dwa biegi.

Do rywalizacji na torze Rosebank Speedway w Auckland przystąpiło ośmiu zawodników, co jak na nowozelandzkie warunki jest przyzwoitym osiągnięciem. Początkowo planowano przeprowadzenie rundy zasadniczej oraz fazy finałowej.

Szybko zweryfikowano jednak te plany z uwagi na ogromne problemy sprzętowe, jakie dotknęły uczestników. Po drugiej serii startów aż cztery motocykle odmówiły posłuszeństwa i połowa zawodników wycofała się z rywalizacji.

Organizatorzy okroili zawody o trzy wyścigi. Z kompletem punktów zwyciężył Ryan Terry-Daley. Drugie miejsce zajął Chopper Bagshaw, a na najniższym stopniu podium stanął Bradley Wilson-Dean. Zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaliczył dwa biegowe zwycięstwa, po czym musiał wycofać się z zawodów. To jednak wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca.

O Puchar Lata w Auckland rywalizowali także przedstawiciele sidecarów. Po zwycięstwo sięgnął duet Kenny Hammill - Daniel Bradley.

Zobacz, jak wyglądał finał A w turnieju sidecarów:

Punktacja: 1. Ryan Terry-Daley - 15 (3,3,3,3,3) 2. Chopper Bagshaw - 7 (d,1,2,2,2) 3. Bradley Wilson-Dean - 6 (3,3,-,-,-) 4. Jake Turner - 4 (2,2,-,-,-) 5. Tony Hendry - 4 (2,0,1,0,1) 6. Juan Doubell - 3 (1,1,0,1,0) 7. Jason McKay - 2 (-,2,-,-,-) 8. Billy Graham - 0 (d,d,-,-,-)

Bieg po biegu: 1. Wilson-Dean, Hendry, Bagshaw (d), Graham (d) 2. Terry-Daley, Turner, Doubell 3. Terry-Daley, Turner, Doubell, Graham (d) 4. Wilson-Dean, McKay, Bagshaw, Hendry 5. Terry-Daley, Bagshaw, Hendry, Doubell 6. Terry-Daley, Bagshaw, Doubell, Hendry 7. Terry-Daley, Bagshaw, Hendry, Doubell

Czy reprezentacja Nowej Zelandii powinna wystąpić w Speedway of Nations?