Żużel. Passa Bartosza Zmarzlika przerwana. Leon Madsen najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen

Bartosz Zmarzlik nie został po raz czwarty z rzędu najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Dzięki bardzo dobrej jeździe w meczach o brązowy medal, rzutem na taśmę wyprzedził go Leon Madsen!

Duńczyk został najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraliga ze średnią bieg. 2,443. Pojechał w 97 wyścigach, w których zdobył 224 punkty i 13 bonusów. Leon Madsen w trakcie całego sezonu wygrał 50 wyścigów i ani razu nie był czwarty!

W sumie nie ukończył tylko dwóch wyścigów - oba ze względu na wykluczenia. W zwycięstwie pomogła mu bardzo dobra postawa w spotkaniach o brązowy medal. W sumie zdobył w nich 29 na 30 możliwych punktów.

Od Bartosz Zmarzlik osiągnął wynik lepszy tylko o 0,033 pkt. Trzeci w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników był Emil Sajfutdinow (2,360). Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech przedstawicieli mistrza Polski - Fogo Unii Leszno. Na siódmej pozycji uplasował się jeszcze Janusz Kołodziej (2,241), który w dwumeczu finałowym z Betard Spartą nie przegrał ani jednego wyścigu! Dziesiąty był Piotr Pawlicki (2,133).

W klasyfikacji młodzieżowców najlepszy okazał się Maksym Drabik (2,136), dla którego był to ostatni sezon w tej kategorii wiekowej. Wyprzedził on swojego rówieśnika Bartosz Smektała (1,861) i Wiktor Lampart (1,544) ze Speed Car Motoru Lublin.

Królem bonusów został Max Fricke z Betard Sparty. Australijczyków zdobył ich w tym roku aż 22.