Drift on Ice: Richard Geyer najlepszy w Malchow. Piąte miejsce Wojciecha Lisieckiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Gala lodowa
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Gala lodowa

Richard Geyer był bezbłędny w IV rundzie cyklu Drift on Ice, która odbyła się w niedzielę na lodowisku w Malchow. Podium uzupełnili Tero Aarnio oraz Ronny Weis. Na piątym miejscu zmagania ukończył Wojciech Lisiecki.

W weekend na lodowisku w Malchow rozegrane zostały dwa turnieje. W sobotę najlepszy był Wojciech Lisiecki, który zdobył 7 punktów w rundzie zasadniczej, a następnie zwyciężył w finale.

Podczas kolejnych zawodów zawodnik Arge Speedway Wandy Kraków spisał się nieco słabiej. Zapisał na swoim koncie 2 "oczka" i nie zdołał awansować do biegu finałowego. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji.

Niedzielny turniej padł łupem Richarda Geyera. Niemiec był bezbłędny, zarówno w rundzie zasadniczej, jak i biegu finałowym. Podium uzupełnili Tero Aarnio oraz Ronny Weis.

Do końca cyklu pozostały jeszcze dwie rundy. Odbędą się one w dniach 9-10 lutego. Piąty etap rywalizacji przeprowadzony zostanie w Jonsdorfie, a szósty w Chemnitz.

Wyniki: 1. Richard Geyer (Niemcy) - 8 + 1. miejsce w finale A 2. Tero Aarnio (Finlandia) - 7 + 2. miejsce w finale A 3. Ronny Weis (Niemcy) - 6 + 3. miejsce w finale A 4. Jacob Bukhave (Dania) - 3 + 4. miejsce w finale A 5. Wojciech Lisiecki (Polska) - 2 + 2. miejsce w finale B 6. Tobias Busch (Niemcy) - 5 + 3. miejsce w finale B 7. Siergiej Małyszew (Rosja) - 3 + 4. miejsce w finale B 8. Buddy Prijs (Holandia) - 2 9. Hannes Gast (Niemcy) - 0 ZOBACZ WIDEO Ostafiński z Janowskim biorą się za łby. Kłótnia o Drabika

Czy Tero Aarnio będzie liderem Arge Speedway Wandy Kraków?