Puchar Jacka Milne dla Austina Novratila. Mistrz kraju poza finałem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Austin Novratil
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Austin Novratil

W sobotę na torze w kalifornijskiej Costa Mesie rozegrany został turniej o Puchar Jacka Milne. W zawodach najlepszy był Austin Novratil, który w biegu finałowym pokonał Broca Nicola, Tysona Burmeistera i Aarona Foxa.

Jack Milne to amerykański żużlowiec, który żył w latach 1907-1995. W sezonie 1937 wywalczył w Londynie tytuł mistrza świata, a rok później przegrał jedynie z Australijczykiem Blueyem Wilkinsonem.

Turniej dywizji I składał się z 12-biegowej rundy zasadniczej, po której zawodnicy z miejsc 5-8 jechali w małym finale, natomiast najlepsza czwórka walczyła o triumf w zawodach.

Na najwyższym stopniu podium stanął Austin Novratil. 23-latek w finale pokonał Broca Nicola, Tysona Burmeistera oraz Aarona Foxa.

Zaskoczeniem jest dopiero piąta pozycja wywalczona przez Billy'ego Janniro. Aktualny mistrz kraju słabiej pojechał tylko w pierwszym starcie, ale to wystarczyło, aby Janniro nie pojawił się w finale.

Wyniki: 1. Austin Novratil - 8+3 (3,3,2) - 1. miejsce w finale 2. Broc Nicol - 9+2 (3,3,3) - 2. miejsce w finale 3. Tyson Burmeister - 8+1 (3,3,2) - 3. miejsce w finale 4. Aaron Fox - 8+0 (3,2,3) - 4. miejsce w finale 5. Billy Janniro - 7+3 (1,3,3) - 1. miejsce w małym finale 6. Shawn McConnell - 4+2 (0,2,2) - 2. miejsce w małym finale 7. Jason Ramirez - 5+1 (2,1,2) - 3. miejsce w małym finale 8. Bobby Schwartz - 4+0 (1,2,1) - 4. miejsce w małym finale 9. Samuel Ramirez - 4 (1,2,1) 10. Dillon Ruml - 3 (0,0,3) 11. Eddie Castro - 3 (2,1,0) 12. Michael Wells - 3 (2,1,0) 13. Jimmy Fishback - 3 (2,0,1) 14. Chris Manchester - 2 (0,1,1) 15. Ricky Richards - 1 (1,0,0) 16. Joey Donaldson - 0 (0,0,0)

Bieg po biegu: 1. Burmeister, J. Ramirez, Janniro, Donaldson 2. Fox, Castro, Richards, Ruml 3. Nicol, Wells, Schwartz, Manchester 4. Novratil, Fishback, S. Ramirez, McConnell 5. Janniro, McConnell, Manchester, Richards 6. Burmeister, Fox, Wells, Fishback 7. Nicol, S. Ramirez, J. Ramirez, Ruml 8. Novratil, Schwartz, Castro, Donaldson 9. Janniro, J. Ramirez, Schwartz, Wells 10. Fox, McConnell, S. Ramirez, Castro 11. Nicol, Burmeister, Manchester, Donaldson 12. Ruml, Novratil, Fishback, Richards

Mały finał: 13. Janniro, McConnell, J. Ramirez, Schwartz

Finał: 14. Novratil, Nicol, Burmeister, Fox

Czy wynik Billy'ego Janniro jest zaskoczeniem?