Uczestnicy Grand Prix Europy w Lesznie: Hans Andersen

9 maja o godz. 19:00 w Lesznie rozpocznie się druga runda IMŚ - Grand Prix Europy. Jednym z trzech reprezentantów Danii będzie w tych zawodach Hans Andersen.

O postawie Hansa Andersena w tym sezonie pisze się bardzo dużo, ale nie ze względu na jego sukcesy. Duńczyk zawodzi na całej linii gdańskie Wybrzeże. Nie pokazał nic specjalnego w pierwszej rundzie Grand Prix w Pradze, a w Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie wywalczył zaledwie 2 punkty i zajął ostatnie miejsce. We wtorkowym meczu szwedzkiej Elitserien Andersen zdobył 13 punktów i być może właśnie ten występ będzie przełomem w tegorocznej postawie żużlowca. Jeśli chodzi o starty w Grand Prix, Hans jest już uznaną marką. Wygrał cztery turnieje w elicie. Był też częstym "bywalcem" na podium. Medalu IMŚ jeszcze jednak nie zdobył, ale w ostatnich sezonach ocierał się o podium.