Denis Gizatullin najwyżej notowany w 2. Lidze Żużlowej (ranking)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / na zdjęciu: Denis Gizatullin
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / na zdjęciu: Denis Gizatullin

Przedstawiamy finalny ranking z notami pomeczowymi w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2017. Zwycięzcą został Denis Gizatullin ze Stal-Met Kolejarza Opole. Drugie miejsce dla Mirosława Jabłońskiego, trzecie dla Marcina Nowaka.

Przed startem play-off przed Rosjaninem był Mirosław Jabłoński, ale zawodnik zwycięzcy 2. Ligi Żużlowej zanotował jeden słabszy występ (w Lublinie), za który został oceniony przez WP SportoweFakty na notę 3. Przez to spadł on za plecy Denisa Gizatullina i ostatecznie zajął drugą lokatę. Rosjanin jest nie tylko najwyżej notowany w lidze, ale też najskuteczniejszy pod względem średnie biegowej (ZOBACZ STATYSTYKI). Trzecią pozycję zajął w notach Marcin Nowak.

Gizatullin został również najwyżej notowanym stranieri. Za jego plecami uplasował się kolega z Opola, Kevin Woelbert, a na kolejnych miejscach Robert Lambert i Sam Masters. Brytyjczyk nie startował w Lublinie zbyt często, przez co nie zawsze był notowany w rankingu, ale gdy tak było, prowadził w ogólnej tabeli. Słabsza postawa w play-off sprawiła jednak, że Lambert poniósł straty i spadł o kilka miejsc w dół.

W rankingu polskich seniorów Jabłoński i Nowak wyprzedzili duet Speed Car Motoru Lublin: Daniela Jeleniewskiego i Pawła Miesiąca. Wysoką pozycję zajął Sebastian Niedźwiedź, który startował jako gość w Kolejarzu Rawicz. Na co dzień zawodnik ekstraligowego Falubazu został sklasyfikowany wśród seniorów z uwagi na fakt, że goście w 2.LŻ mogli startować tylko pod numerami 1-5.

Kategorię młodzieżową ostatecznie wygrał gnieźnianin Patryk Fajfer. Po ostatnim meczu sezonu za jego plecy spadł Damian Stalkowski, którego strata do kolegi z zespołu wyniosła zaledwie jedną setną. Obaj żużlowcy Startu zdystansowali konkurencję. Trzeci w klasyfikacji juniorskiej Przemysław Liszka do drugiego Stalkowskiego stracił aż pół punktu.

10Oskar NocuńKrosno121,25

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej