Finał BK w Gdańsku: Sylwetki uczestników (cz. 1)

W sobotę w Gdańsku rozegrany zostanie finał Brązowego Kasku. Prezentujemy sylwetki żużlowców oznaczonych numerami 1-6, którzy pojadą w tych zawodach.

1. Marcin Bubel (Dospel Włókniarz Częstochowa) Urodzony/miejsce: 29.01.1993, Myszków Wychowanek: Włókniarz Częstochowa Wzrost: 172 cm Waga: 60 kg

Urodzony w Myszkowie żużlowiec jest najstarszym uczestnikiem finału Brązowego Kasku. To też dla niego ostatnia szansa, na zaistnienie w tych rozgrywkach. W ubiegłym roku wygrał swój pierwszy wyścig w finale, jednak później było już gorzej i zajął dziesiąte miejsce.

Ten sezon nie jest dla niego najlepszy. Pojechał w jednym meczu swojego klubu i nie zdobył w trzech wyścigach żadnego punktu. Dużo lepiej idzie mu w drugiej lidze, gdzie jeździ jako gość. W barwach ROW-u Rybnik wystąpił w czterech spotkaniach i legitymuje się średnią biegową równą 1,182. W tegorocznym półfinale Brązowego Kasku, który rozgrywany był w Lublinie, Marcin Bubel z jedenastoma punktami zajął czwarte miejsce.

Marcin Bubel nie ma wielu szans do startów w lidze

2. Piotr Pawlicki (Unia Leszno) Urodzony/miejsce: 30.11.1994, Leszno Wychowanek: Unia Leszno Wzrost: 176 cm Waga: 57 kg

Młodszy z braci Pawlickich jest już utytułowanym zawodnikiem. W ubiegłym sezonie zdobył złoty medal MIMP, był drugi w finale Brązowego Kasku, a w II lidze w barwach Polonii Piła osiągnął niewiarygodną jak na niespełna 17-letniego żużlowca średnią biegową - 2,781.

W tym sezonie Spisuje się bardzo dobrze w barwach swojego macierzystego klubu. Pojechał we wszystkich jedenastu meczach Unii Leszno, w których osiągnął średnią biegową 1,426. Leszczynianin jest jednym z faworytów gdańskiego finału. Aby do niego awansować, w półfinale w Ostrowie mimo defektu zdobył 11 punktów i zajął czwarte miejsce.

Piotr Pawlicki jest jednym z faworytów gdańskiego finału

3. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra) Urodzony: 15.04.1994, Zielona Góra Wychowanek: Falubaz Zielona Góra Wzrost: 172 cm Waga: 64 kg

Adam Strzelec zadebiutował w ENEA Ekstralidze w ubiegłym sezonie i osiągnął średnią biegową 0,900. W tym roku jest drugim juniorem Stelmetu Falubaz. Pojechał w dziesięciu meczach swojego zespołu, w których osiągnął średnią biegową 0,933.

Lepiej radzi sobie jednak podczas zawodów juniorskich, gdzie często jest w czołówce stawki. Podobnie było w półfinale Brązowego Kasku, gdzie zajął trzecie miejsce zdobywając 11 punktów. Zielonogórzanin ma szansę na to, aby namieszać podczas gdańskiego finału i znaleźć się w czołówce.

Adam Strzelec w imprezach młodzieżowych spisuje się bardzo dobrze

4. Damian Michalski (PGE Marma Rzeszów) Urodzony/miejsce: 13.12.1994, Kościan Wychowanek: Unia Leszno Wzrost: 172 cm Waga: 64 kg

Damian Michalski jest wychowankiem Unii Leszno, ale ze względu na ogromną konkurencję nie było mu jeszcze dane zadebiutować w swoim macierzystym klubie. W ubiegłym sezonie zdobywał punkty dla Orła Łódź, a teraz jeździ w PGE Marmie Rzeszów. Urodzony w Kościanie żużlowiec w półfinale Brązowego Kasku zdobył dziesięć punktów i pewnie awansował do gdańskich zawodów.

W tym sezonie pojechał w pięciu meczach ekstraligowych, w których osiągnął średnią biegową 0,417. Jeździ też jako gość w Lubelskim Węglu KMŻ, gdzie jak na razie na torze pojawił się w trzech meczach, wykręcając średnią 0,750.

Damian Michalski w tym sezonie jeździ w barwach klubu z Rzeszowa

5. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) Urodzony/miejsce: 06.05.1993, Tuchola Wychowanek: Polonia Bydgoszcz Wzrost: 172 cm Waga: 62 kg

Woźniak jest jednym z faworytów finału Brązowego Kasku. W półfinale rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim zajął pierwsze miejsce, zdobywając komplet punktów. Do tego z powodzeniem ściga się w ENEA Ekstralidze. Jak dotąd pojechał w jedenastu meczach swojego macierzystego klubu i obecnie może się poszczycić średnią 1,385.

Z racji tego, że gdańszczanie i bydgoszczanie często ścigają się razem w rozgrywkach młodzieżowych, ma on dużo okazji do startów na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Co ciekawe jeszcze jako mini żużlowiec, zdobył dla Lotosu Wybrzeże złoty medal DMP. Z racji wieku, jest to ostatnia szan

Szymon Woźniak dobrze czuje się na gdańskim torze

sa Woźniaka na medal w Brązowym Kasku. W ubiegłym roku był dopiero dwunasty.

6. Adrian Gała (Lechma Start Gniezno) Urodzony/miejsce 30.01.1995, Gniezno Wychowanek: Start Gniezno Wzrost: 165 cm Waga: 60 kg

Adrian Gała ma siedemnaście lat i jeszcze nie zdążył zadebiutować w barwach swojego macierzystego zespołu. Jest jedynym zawodnikiem w stawce, który nie jeździł jeszcze w ENEA Ekstralidze, bądź w I lidze. Ma jednak za sobą występy w drugoligowym Kolejarzu Rawicz. W tym sezonie czterokrotnie pojechał tam jako gość i spisał się tam całkiem nieźle - ma obecnie średnią biegową 0,917.

W ostrowskim półfinale Brązowego Kasku, pomimo taśmy w pierwszym biegu awansował z piątego miejsca. W Gdańsku odjedzie swój pierwszy finał w historii, jednak z pewnością nie będzie mu łatwo, gdyż gdański owal jest dla niego najtrudniejszy.