Ronny Weis najlepszy w Albersdorfie

Niemiec Ronny Weis okazał się najlepszy w tradycyjnym turnieju z okazji święta Wniebowstąpienia, rozegranym na torze w Albersdorfie. Za jego plecami uplasowali się triumfator gonitwy finałowej Danny Maassen oraz Duńczyk Nicolaj B. Jakobsen. Poza ″dorosłymi″ żużlowcami, na torze zmagali się również juniorzy startujący na motocyklach o różnych pojemnościach silnika.

Stało się już tradycją, że w okazji święta Wniebowstąpienia na torze w niemieckim Albersdorfie klub MSC Nordhastedt organizuje zawody składające się ze zmagań w różnych klasach. Poza turniejem głównym, w którym ścigają się ″dorośli″ żużlowcy, przeprowadzana jest także rywalizacja w ″grupie B″, a także zmagania juniorów startujących na motocyklach o pojemnościach 50 cm3, 150 cm3 oraz 250 cm3.

W turnieju głównym najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Rony Weis, który był najlepszy w turnieju zasadniczym i mimo przegranej w wyścigu finałowym, w łącznej klasyfikacji zgromadził najwięcej punktów. Tuż za nim na podium uplasował się zwycięzca gonitwy finałowej Danny Maassen, a najniższy stopień podium przypadł jednemu z licznej grupy Duńczyków, Nicolajowi B. Jakobsenowi. Największym pechowcem zawodów okazał się kolejny Duńczyk Kenneth D. Jensen, który po upadku w pierwszej serii startów, został odwieziony do szpitala. Na szczęście szczegółowe badania nie wykazały żadnych poważnych urazów.

Poza turniejem głównym, w Albersdorfie toczyła się rywalizacja w czterech innych klasach. Wśród zawodników ″klasy B″ najlepszy okazał się Niemiec Andre Mochner, który triumfował we wszystkich pięciu wyścigach. W gronie juniorów startujących na motocyklach z silnikami o pojemności 50 cm3 najszybszy był zawodnik z Teterowa Lukas Wegner, który również nie znalazł pogromcy. W klasie 125 cm3 zwyciężył reprezentant klubu z Miśni Richard Geyer, a w klasie 50 cm3 zawodnik MSC Werlte Andre Majewsky.