Żużel. Siódemka kolejki. Perfekcyjna jazda lidera Cellfast Wilków. Zawodnicy U-24 nie zachwycili

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na prowadzeniu
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Tobiasz Musielak na prowadzeniu

W niedzielę dokończona została 9. kolejka eWinner 1. Ligi. Fenomenalny mecz odjechał Tobiasz Musielak, który był bezbłędny w starciu z Aforti Startem Gniezno (48:42).

Siódemka 9. kolejki eWinner 1. Ligi:

Rasmus Jensen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 18+1 pkt). Duńczyk kontynuuje skuteczną jazdę. Tym razem z konieczności pojawił się na torze aż siedmiokrotnie i w całym spotkaniu przegrał zaledwie dwa wyścigi. Niemalże w pojedynkę wywalczył dla swojej ekipy punkt bonusowy.

Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno - 17+1 pkt). Krośnianie niespodziewanie męczyli się z walczącym o utrzymanie Aforti Startem Gniezno. Na wysokości zadania stanął Musielak, który zaliczył kosmiczny występ. Tylko raz dojechał do mety na drugiej pozycji, w dodatku za swoim klubowym kolegą.

Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki Krosno - 13+2 pkt). Zaliczył drobną wpadkę, kiedy w 11. biegu dał się pokonać 1:5. Podkreślić jednak należy, że do końca próbował wtedy atakować. Nie zawiódł jednak w najważniejszym momencie i wraz z Musielakiem poprowadził zespół do wygranej.

Kai Huckenbeck (Trans MF Landshut Devils - 11 pkt). Zawodnicy "Diabłów" niespodziewanie pokonali na wyjeździe H.Skrzydlewska Orzeł Łódź (46:44). W decydującym wyścigu Huckenbeck wyprzedził na dystansie Brady'ego Kurtza, a jego atak wykorzystał po chwili także Dimitri Berge.

Mads Hansen (Trans MF Landshut Devils - 6 pkt). Ta kolejka zdecydowanie nie należała do zawodników U-24. Najskuteczniejszy był aktualny wicemistrz świata juniorów, który dwukrotnie w pokonanym polu pozostawił Norberta Kościucha.

Norick Bloedorn (Trans MF Landshut Devils - 11+1 pkt). Młody Niemiec nie przestaje zadziwiać. Otrzymał swoją szansę w biegu nominowanym i wyścig ten wygrał - wcześniej odpierał natomiast ataki Luke'a Beckera. 17-latek jest w stanie w dowolnym momencie zastąpić słabiej spisującego się seniora.

Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 8+1 pkt). Przyzwyczaił już do tego, że regularnie pokonuje seniorów rywali. W swoim drugim biegu efektownie "oszukał" Jana Kvecha. Stoczyli walkę ze sobą jeszcze w biegu nominowanym, wtedy jednak doszło do upadku i wykluczenia juniora, przez co nie mógł powiększyć swojego imponującego dorobku.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w eWinner 1. Lidze. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech krajowych zawodników - w tym dwóch juniorów).

Kto był najlepszym zawodnikiem 9. kolejki?