PK w skokach: Polskie podium w Wiśle

Nieprawdopodobną dominacją reprezentantów gospodarzy zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów tegorocznej letniej edycji Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 134 w Wiśle. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Bachleda, który w swoich próbach uzyskał odpowiednio 127m oraz 129m.

Maciej Mikołajczyk

Tuż za "Diabełkiem" z Zakopanego uplasował się czterokrotny mistrz świata i zdobywca Kryształowej Kuli - Adam Małysz (126m i 127m), a trzecie miejsce zajął Łukasz Rutkowski, który dwukrotnie poszybował na odległość 126,5m.

W czołowej szóstce znaleźli się także inny z podopiecznych Łukasza Kruczka - Rafał Śliż (126m i 127m), były kombinator norweski David Zauner (121,5m oraz 129m), a także Austriak Lukas Mueller (120,5m i 126m).

Pozostali nasi zawodnicy pokazali się również z bardzo dobrej strony, o czym świadczy fakt, że w sumie aż dziesięciu polskich skoczków wywalczyło punkty do klasyfikacji generalnej drugoligowych zmagań. W niedzielę odbędą się finałowe zawody letniego PK.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)