PK w Villach: Dominacja Roberta Kranjca, świetny występ Bachledy

Zwycięstwami Roberta Kranjca zakończyły się konkursy Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w austriackim Villach. Słoweniec pewnie pokonał rywali, umacniając się tym samym na pozycji lidera klasyfikacji łącznej cyklu.

27-letni mieszkaniec miejscowości Kranj najlepszy był już na półmetku, kiedy to poszybował na odległość 102,5m, w finale natomiast uzyskał 98,5m.

Na drugim miejscu uplasował się złoty medalista mistrzostw świata juniorów - Lukas Mueller. Młody Austriak lądował odpowiednio na 102m i 97m. W pierwszej trójce dzięki dwóm równym skokom znalazł się także Daniel Lackner (96m i 96,5m).

Tuż za podium razem z Thomasem Diethartem (93m i 97m) sklasyfikowany został Marcin Bachleda (91m oraz 98,5m). Dobry występ zanotowali również David Unterberger (94,5m i 95,5m) oraz startujący od tego sezonu w barwach Norwegii - Akseli Kokkonen (95,5m i 94,5m).

Z Polaków punkty wywalczyli jeszcze Maciej Kot (91,5m i 85,5m), który był 24., a także 29.Piotr Żyła (89,5m i 84,5m). Najsłabszym ogniwem w naszym zespole zdecydowanie okazał się Łukasz Rutkowski, który "osiągnął" zaledwie 87m, co dało mu odległą 47. lokatę.

W niedzielę Kranjec (101m i 102,5m) z ogromną przewagą wyprzedził swojego rodaka - Primoża Pikla (97,5m oraz 96m) i reprezentanta gospodarzy - Muellera (95m i 98,5m). Ponownie czwarty był Bachleda. Zakopiańczyk lądował odpowiednio na 99m i 93,5m.

Nieco lepiej niż w sobotę spisał się Kot, który zakończył zmagania na trzynastej pozycji (94m i 89,5m). Poniżej oczekiwań wypadli Żyła (84,5m i 41. miejsce) i Rutkowski, który uzyskał 50. rezultat (81,5m).

Następne drugoligowe zmagania zaplanowano dopiero na 22. sierpnia w norweskim Lillehammer.