Davide Bresadola zwycięzcą mistrzostw Włoch, Alex Insam na piątym miejscu

Davide Bresadola wygrał na normalnej skoczni w Predazzo (K95, HS104) mistrzostwa Włoch 2017 w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Sebastian Colloredo.

Piotr Ziemka
Alex Insam - rekordzista Włoch w długości lotu narciarskiego PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Alex Insam - rekordzista Włoch w długości lotu narciarskiego
Obrońca mistrzowskiego tytułu prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 100 metrów. W drugiej rundzie 29-letni Davide Bresadola ponownie spisał się najlepiej - wylądował na 99. metrze skoczni w Predazzo. Z trzeciego miejsca zajmowanego po połowie rywalizacji na drugie awansował urodzony w 1987 roku Sebastian Colloredo.

Natomiast Daniele Varesco spadł z drugiej pozycji na trzecią. To dla niego pierwszy medal indywidualnych mistrzostw kraju seniorów. Na podium nie znalazł się tym razem Alex Insam. Rekordzista Włoch w długości lotu miał piąty wynik. Siódmą lokatę zajął startujący gościnnie kombinator norweski - Francuz Francois Braud.

Trenerem włoskiej kadry A od 2016 roku jest Polak Łukasz Kruczek.

6. Zeno di Lenardo 92/93,5 217,5

Konkurs kobiet wygrała Manuela Malsiner. Na drugim stopniu podium stanęła Elena Runggaldier, a na trzecim - Lara Malsiner. Taka sama kolejność czołowej trójki była w październiku 2016 roku. Czwarte miejsce zajęła Evelyn Insam, która w przeciwieństwie do trzech wyżej sklasyfikowanych w tym konkursie skoczkiń, ma na koncie pozycje w czołowej trójce indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Z kolei piąty rezultat uzyskała występująca gościnnie Coline Mattel z Francji.

6. Veronica Gianmoena 82/80,5 164,5

W sobotę 14 października o medale mistrzostw Włoch rywalizowali też kombinatorzy norwescy. Zwyciężył czwarty po serii skoków narciarskich Alessandro Pittin. Drugie miejsce zajął Armin Bauer, który minął metę 37 sekund po zwycięzcy. Na trzeciej pozycji w konkursie uplasował się najlepszy w pierwszej części zmagań, Francuz Braud. Brązowy medal zdobył Raffaele Buzzi. ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Davide Bresadola uplasuje się w czołowej dziesiątce indywidualnego konkursu Pucharu Świata 2017/2018?