Polscy skoczkowie na dalekich miejscach w Rovaniemi

Inauguracyjny konkurs nowej edycji Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich nie udał się naszym reprezentantom. W drugiej serii wystąpili tylko dwaj polscy skoczkowie, a pozostała czwórka zakończyła udział już na pierwszej kolejce. Zawody w Rovaniemi wygrał Austriak Michael Hayboeck.

Spośród szóstki młodych polskich zawodników najlepiej wypadł Bartłomiej Kłusek, który zajął przyzwoite piętnaste miejsce - dobrze zaprezentował się szczególnie w pierwszej serii, w której uzyskał 91 metrów. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego zdobył też Klemens Murańka sklasyfikowany na dwudziestej pierwszej pozycji. Kolejny z naszych, Grzegorz Miętus, był ... pięćdziesiąty szósty, o jedno miejsce przed Andrzejem Zapotocznym. Jeszcze gorzej wypadli Jakub Kot, który zajął siedemdziesiątą pozycję, oraz Aleksander Zniszczoł - z wynikiem 67,5 metra był ostatni.

Zwycięzcą zawodów został Michael Hayboeck. Młody Austriak poszedł w ślady swych słynnych kolegów, którzy brylowali w Kuusamo w Pucharze Świata, i triumfował w Rovaniemi dzięki dwóm skokom na odległość 94,5 metra. W czołówce nie zabrakło też Norwegów – w najlepszej dziesiątce było ich aż pięciu, a dwaj, Kenneth Gangnes i Atle Pedersen Roensen, stanęli na podium.