Martin Fourcade najlepszy w biegu masowym, 17. miejsce Tomasza Sikory

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata odniósł Martin Fourcade. Francuz okazał się najlepszy w biegu masowym na dystansie 15 kilometrów rozegranym we włoskiej Anterselvie. Oprócz Francuza miejsca na podium zajęli Bjoern Ferry i Anton Szipulin.

Łukasz Witczyk

Tomasz Sikora był jedynym reprezentantem naszego kraju, który wziął udział w biegu masowym. Polak rywalizację zakończył na 17. miejscu ze stratą 1:30 minuty do zwycięzcy biegu. Sikora nie najlepiej spisywał się na strzelnicy i dopiero podczas czwartego strzelania był bezbłędny. Wcześniej mylił się po razie i musiał pokonać łącznie 450 dodatkowych metrów.

Bieg zakończył się zwycięstwem Martina Fourcade'a, który swój pierwszy triumf w tym sezonie zapewnił sobie dzięki bezbłędnemu i szybkiemu ostatniemu strzelaniu. Szansę na dobry wynik podczas czwartej wizyty na strzelnicy zaprzepaścili Michal Slesingr i Markus Windisch. Obaj zawodnicy solidarnie strącili jedynie dwa krążki i musieli pokonać trzy rundy karne.

O drugą lokatę do ostatnich metrów walczyli Daniel Mesotitsch, Anton Szipulin i Bjoern Ferry. Najszybciej ostatnie kilometry pokonał Szwed, który odrobił 10 sekundową stratę do rywali i to właśnie on mógł się cieszyć z drugiego miejsca. Ferry na mecie o centymetry pokonał Szipulina.

Słabą dyspozycje na strzelnicy podczas sobotniego biegu masowego zaprezentowali Norwedzy. Najlepszy z nich, Ole Einar Bjoerndalen mylił się trzykrotnie i zajął 7 pozycję. Czterokrotnie mylił się lider Pucharu Świata Tajrei Boe (15. miejsce). Rzutem na taśmę miejsce w czołowej dziesiątce zapewnił sobie Emil Hegle Svendsen, który musiał pokonać pięć dodatkowych rund karnych. Sześć razy w tarczę nie trafił Lars Berger, który był 29.