Henkel zwyciężczynią! Cyl 16.

W biegu na dochodzenie na 10 km kobiet w Anterselvie zwyciężyła Niemka Andrea Henkel, która wyprzedziła słabo strzelającą Magdalenę Neuner. Na trzeciej lokacie ulokowała się Norweżka Ann Kristin Aaefdt Flatland. Dość dobrze zaprezentowały się reprezentantki Polski.

Adrian Duda
Adrian Duda

Z zawodów zrezygnowało aż siedem zawodniczek. Wśród nich znalazły się takie biathlonistki jak Norweżka Tora Berger czy Niemka Martina Beck. W niedzielne popołudnie znów najlepiej prezentowały się reprezentantki Niemiec. Magdalena Neuner, która wygrała piątkowy sprint bardzo szybko pobiegła dwie rundy biegowe. Podczas strzelania w pozycji leżącej 23-letnia zawodniczka zaliczyła tylko jedną karną rundę i na półmetku rywalizacji prowadziła. Jednak problemy zaczęły się, gdy Neuner przyszło strzelać w tzw. "stójce", gdzie spudłowała trzykrotnie. Sześciokrotna medalistka Mistrzostw Świata zameldowała się na mecie druga.

O wiele lepiej na strzelnicy od Neuner zaprezentowała się Andrea Henkel, która zestrzeliła dziewiętnaście na dwadzieścia krążków. 33-letnia biathlonistka jako pierwsza zawodniczka przekroczyła linie mety i po raz siedemnasty w karierze wygrała biathlonowe zawody Pucharu Świata. Na najniższym stopniu podium stanęła niespodziewanie Ann Kristin Aaefdr Flatland. Wcześniej 28-letnia Norweżka w czołowej trójce była tylko w sprincie rozgrywanym w Oberhofie 8 stycznia 2010 roku, gdzie była również trzecia. Liderka klasyfikacji generalnej biegów pościgowych - Swetlana Sleptsova - po bardzo kiepskim występie w sprincie równie źle spisała się w niedzielne popołudnie. 24-letnia Rosjanka z pięcioma pudłami uplasowała się na odległej dwudziestej dziewiątej lokacie.

Do biegu na dochodzenie zakwalifikowało się pięć Polek. Najlepiej spisała się dwunasta w sprincie - Agnieszka Cyl, która uzyskała szesnasty rezultat na finiszu. Pozycja byłaby jeszcze wyższa gdyby 25-letnia reprezentantka Polski lepiej spisała się na strzelnicy, gdzie zaliczyła cztery pudła. O dwie lokaty poprawiła się Magdalena Gwizdoń, która była trzydziesta. Po raz kolejny dobrze spisała się biegowo Weronika Nowakowska, jednak na strzelnicy Polka pomyliła się czterokrotnie. Ostatecznie ulokowała się na trzydziestej drugiej pozycji. Niewiele do punktowanej "czterdziestki" zabrakło Paulinie Bobak. Niestety słaba postawa biegowa Polki dała jej czterdzieste drugie miejsce. Dwie pozycję niżej uplasowała się Krystyna Pałka, która poprawiła się o dziesięć lokat względem sprintu.