Tomasz Sikora trzeci w Oberhofie!

Fantastycznie zakończył się niedzielny bieg masowy na 15 km w Oberhofie. Tomasz Sikora znalazł się na trzeciej lokacie! Po dziesięciu miesiącach Polak wraca na podium biathlonowego Pucharu Świata. Zwycięstwo odniósł Ole Einar Bjoerndalen, który z miażdżącą przewagą jako pierwszy zawodnik minął linie mety.

Adrian Duda
Adrian Duda

10 stycznia 2010 roku - tą datę polscy kibice zapamiętają na długo, bowiem po fantastycznej wygranej Justyny Kowalczyk Tomasz Sikora powrócił do wysokiej formy i uplasował się na trzecim miejscu w inauguracyjnym biegu masowym na 15 km w tym sezonie. Polak okazał się bezbłędny na strzelnicy w pozycji leżącej, natomiast w popularnej "stójce" zaliczył trzy karne rundy. 36-letni biathlonista nastawił się na dobre strzelanie, dlatego słabiej wypadł w samej klasyfikacji biegowej, gdzie uzyskał szesnasty rezultat. Sikora ostatni raz na "pudle" stanął w Trondheim 21 marca 2009 roku w biegu pościgowym. Wówczas nasz reprezentant ulokował się również na najniższym stopniu podium. Niedzielny sukces Polaka napawa nas wielką nadzieją na dobre wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Niepokonany, a zarazem niedościgły w biegu masowym w Oberhofie okazał się Ole Einar Bjoerndalen. Norweg spudłował tylko jednokrotnie, dzięki czemu wyśrubował ogromną przewagę nad resztą stawki. 36-letni multimedalista olimpijski wygrał po raz trzeci w obecnym sezonie. Drugą pozycję zajął Tim Burke, który potwierdza swoją wysoką formę. Amerykanin zostanie liderem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Burke po raz trzeci w swojej karierze stanął na podium. W obecnym sezonie 28-letni zawodnik stawał na podium w Oestersund, gdzie był drugi oraz trzeci. Tuż za podium ulokował się lider Pucharu Świata - Evgeny Ustyugov. Rosjanin był najszybszym biathlonistą spośród trzydziestu występujących w biegu, jednak pięć pudeł spowodowało, że nie zdołał znaleźć się na wyższej lokacie.

Tomasz Sikora nie wystąpi w zawodach w Ruhpolding, bowiem Polak będzie przygotowywał się do Igrzysk Olimpijskich w Anterselvie.