Helena Jonsson zwycięża w biegu indywidualnym

Zwycięstwem Szwedki Heleny Jonsson zakończył się bieg indywidualny na 15 km rozegrany w słoweńskiej Pokljuce. Najlepsza z Polek - Agnieszka Cyl zajęła 31 miejsce.

Łukasz Witczyk

Kluczem do zwycięstwa Heleny Jonsson, która jest obecną liderką klasyfikacji Pucharu Świata było bezbłędne strzelanie. Prócz niej w czołowej dziesiątce tylko dwie zawodniczki mogą popisać się stuprocentową skutecznością. Były to Rosjana Iana Romanowa (4 miejsce) oraz Francuzka Marie Dorin, która sklasyfikowana została na dziesiątej pozycji.

Najszybsza na trasie była Anna Carin Olofsson-Zidek. Szwedka czas biegu miała lepszy o blisko 38 sekund od zwyciężczyni zawodów. Jednak na przeszkodzie w wywalczeniu pierwszej lokaty stanął błąd w pierwszym strzelaniu co zaowocowało jedną karną minutą.

Polki nie odegrały w biegu indywidualnym pierwszoplanowych ról. Najlepszą z nich była Agnieszka Cyl, która ze stratą 4 minut i 17 sekund zajęła 31 lokatę. Polka popełniła trzy błędy na strzelnicy. Z identyczną skutecznością zawody zakończyły Magdalena Gwizdoń oraz Krystyna Pałka. Zajęły one kolejno 42 i 54 miejsce. 52 miejsce zajęła Paulina Bobak, a na 61 lokacie sklasyfikowana została Weronika Nowakowska.